Pasaulyje

2019.12.15 10:14

Tebesitęsiant paieškoms, Naujosios Zelandijos ugnikalnio išsiveržimo aukų padaugėjo iki 18

atnaujinta 10.59
BNS2019.12.15 10:14

Naujosios Zelandijos Baltosios salos ugnikalnio išsiveržimo aukų sekmadienį padaugėjo iki 18, įskaitant du žmones, kurių palaikų dar nepavyko rasti, pranešė policija.

Ankstų sekmadienį per paiešką sausumoje nepavyko rasti jokių ženklų apie dingusius žmones, tad kilus įtarimui, kad jie gali būti vandenyje, popietę narai grįžo į jūrą.

Policijos komisaro pavaduotojas Mike`as Clementas sakė, jog yra didelė tikimybė, kad tuos žmones nusinešė jūra.

Jis pridūrė, kad gelbėtojai yra „įsitikinę, jog mūsų apieškotoje teritorijoje šalia prieplaukos kūnų nėra“.

„Gelbėtojų komandos nusivylusios. Visiškai suprantame, kokie nusivylę yra [dingusiųjų] artimieji, norintys susigrąžinti kūnus“, – teigė M. Clementas.

Turistų mėgstamoje saloje ugnikalnio išsiveržimo metu buvo 47 žmonės.

Dabar skelbiama apie 18 žuvusiųjų, į Sidnėjų sugrąžintam vienam australui mirus ligoninėje praėjus beveik savaitei po nelaimės.

Dar 26 žmonės gydomi Naujosios Zelandijos ir Australijos ligoninėse, o 20 iš jų būklė yra kritinė. Jie kovoja dėl savo gyvybės po aktyviausio šalies ugnikalnio, stūksančio atokioje saloje, išsiveržimo.

Mirusiojo australo šeima paprašė neskelbti jo pavardės ir amžiaus.

Sekmadienį policija įvardijo septynis asmenis, kurių tapatybės buvo oficialiai patvirtintos, įskaitant 24 metų Naujosios Zelandijos kelionių vadovą Tipene'ą Jamesą Te Rangi Ataahua Maangi.

Keturi žuvusieji buvo australai – 15 metų Zoe Ella Hosking, jos patėvis, 53 metų Gavinas Brianas Dallowas, 51 metų Anthony Jamesas Langfordas Mathew ir 32 metų Karla Michelle Mathew, o 13 metų Matthew Robertas Hollanderis ir 16 metų Berendas Lawrence Hollanderis Matthew buvo JAV piliečiai, turintys nuolatinius leidimus gyventi Australijoje.

M. Clementas teigė, kad nors atliekant paieškos operaciją sausumoje ir jūroje iki šiol nepavyko rasti likusių kūnų, policija nepraranda vilties.

„Ateis laikas, kai būsime padarę viską, ką galime, kai būsime padarę viską, kas pagrįsta, tačiau šiuo metu vis dar dirbame... lengvai nepasiduosime“, – pažadėjo jis.

Baltąją salą stebintys mokslininkai teigė, kad nuo praėjusį pirmadienį įvykusio išsiveržimo nepastebėta jokio reikšmingo ugnikalnio aktyvumo, tačiau lieka galioti antrojo lygio perspėjimas, kuris rodo „vidutinio–didesnio stiprumo aktyvumą su galimu išsiveržimo pavojumi“.

Naktį prie ugnikalnio kraterio buvo matomas švytėjimas, „kuris patvirtina, jog esama didelio šilumos srauto“, – teigė „GNS Science“ vulkanologas Geoffas Kilgouras, stebintis seisminį ir vulkaninį aktyvumą Naujojoje Zelandijoje.

„Tai patvirtino šiandien ryte atliktas oro stebėjimas, patvirtinęs, kad aktyvus krateris dideliu greičiu skleidžia labai karštas vulkanines dujas“, kurių temperatūra viršija 200 laipsnių pagal Celsijų.

Nelaimė sukėlė klausimų, kodėl turistams buvo leista būti ant ugnikalnio, nepaisant to, kad specialistai neseniai padidino grėsmės lygį.