Pasaulyje

2019.12.14 17:23

Sakartvelo valdančioji partija surengė daugiatūkstantinį mitingą europiniam kursui paremti

Raimondas Čiuplys, BNS2019.12.14 17:23

Sakartvelo valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ šeštadienį Laisvės aikštėje Tbilisyje surengė Europos dienoms skirtą daugiatūkstantinį mitingą.

Į renginį specialiu transportu taip pat buvo vežami partijos šalininkai iš regionų.

Premjeras Georgijus Gacharija per mitingą pareiškė, kad Europa yra Sakartvelo praeitis, dabartis ir ateitis.

„Šiandien mūsų santykiai su Europa kaip niekada artimi. Šiandien bet kuris sakartvelietis gali be vizų keliauti Europoje. Viso šito pasiekėme drauge su mūsų lyderiu Bidzina Ivanišviliu“, – sakė G. Gacharija audringai plojant mitingo dalyviams.

Per mitingą taip pat kalbėjo partijos lyderis B. Ivanišvilis, kuris pareiškė, kad visi Sakartvelo gyventojai tvirtai palaiko valdžios nustatytą europinį kursą.

„Šiandien šioje aikštėje susirinko pusė milijono žmonių“, – paskelbė jis.

Tuo metu opozicijos lyderiai šeštadienį buvo susitikę su diplomatinio korpuso atstovais. Žiniasklaidos duomenimis, jie diplomatams skundėsi dėl B. Ivanišvilio autoritariško valdymo ir demokratijos trūkumo.

Opozicinės jėgos Tbilisyje ir kituose šalies miestuose nuolat rengia akcijas ir reikalauja organizuoti rinkimus pagal proporcinio atstovavimo sistemą, kuriai nepritaria valdantieji.

Opozicijos protestai prasidėjo lapkričio 14 dieną, kai parlamentas nepriėmė įstatymo projekto, turėjusio atverti kelią kitais metais surengti parlamento rinkimus pagal šią sistemą.