Pasaulyje

2019.12.14 16:50

Olandų policija Schipholio oro uoste areštavo kelis klimato protestuotojus

Raimondas Čiuplys, BNS2019.12.14 16:50

Nyderlandų pasienio policija šeštadienį Amsterdamo Schipholio oro uoste areštavo kelis klimato protestuotojus, dalyvavusius demonstracijoje, kuria siekta priversti šį intensyviai dirbantį tarptautinį oro uostą priimti taršos šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis mažinimo planą.

Pareigūnai ėmėsi išvesdinti 100–150 klimato aktyvistų, susirinkusių su plakatais į nesankcionuotą demonstraciją, parodė televizija.

Vienas protestuotojas per demonstraciją oro uosto dalyje, per kurią patenkama į atvykimo ir išvykimo zonas, prisirakino prie kolonos.

Demonstrantus stebėjo daugiau kaip du tuzinai teisėsaugos pareigūnų, kurie kartas nuo karto areštuodavo protestuotojų ir išvesdavo juos į lauke laukusį policijos mikroautobusą.

Protestuotojai taip pat rinkosi lauke, į sankcionuotą protestą, kurį taip pat stebėjo policija, parodė televizija AT5.

Dalyviai laikė užrašus „Apmokestinti lėktuvus, apmokestinti traukinius“ ir „Mažinkit aviaciją“, o šią demonstraciją surengę tarptautinės žaliųjų organizacijos „Greenpeace“ aktyvistai miniai pasakė: „Schipholis yra tarp didžiausių oro uostų Europoje ir vis tiek jie nori jį plėsti. Tai nenormalu!“

„Schipholis turi parengti planą dėl klimato“, – sakė vienas organizatorių ir pridūrė, kad aktyvistai siekia protestuoti 24 valandas.

Prieš protestą „Greenpeace“ sakė norinti priversti oro uostą priimti skubių priemonių aviacijos industrijos taršai anglies dvideginiu mažinti.

Tai apimtų skrydžių skaičiaus mažinimą, trumpų skrydžių keitimą kelionėmis traukiniu ir oro uosto netoliese esančiame Lelistade pertvarkymo, siekiant priimti daugiau atostogų skrydžių, sustabdymą.

Schipholio atstovas Hansas van Kastelis naujienų agentūrai AFP sakė, kad oro uostas, pernai aptarnavęs 71 mln. keleivių, jau turi planą dėl klimato.

„Jis apėmė netaršų oro uostą iki 2030-ųjų ir aviaciją be anglies dvideginio iki 2050-ųjų“, – sakė atstovas.

Redaktorius: Raimondas Čiuplys