Pasaulyje

2019.12.13 16:46

Rusija baus už lankymąsi „nepageidaujamų“ organizacijų renginiuose Baltijos šalyse

LRT.lt2019.12.13 16:46

Rusijos Dūma ketvirtadienį pritarė bausmėms už dalyvavimą „nepageidaujamų“ nevyriausybinių organizacijų (NVO) kursuose užsienio valstybėse, tarp jų ir Baltijos šalyse, rašo „The Moscow Times“.

Anot dienraščio, buvo įsteigta speciali parlamento komisija, turinti kovoti su tariamu užsienio kišimusi į Rusiją, kuris esą sukėlė prieš valdžią nukreiptus protestus Maskvoje šią vasarą.

Komisijos pirmininkas Vasilijus Piskarevas žurnalistams sakė, kad „nepageidaujamos“ NVO treniruoja rusus Čekijoje, Suomijoje ir Baltijos šalyse, kad šie kištųsi į rinkimus namie, praneša Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS.

„Dažniausiai pasitaikanti (užsienio kišimosi) forma yra būsimų „specialistų“ rengimas užsienyje, kurie atitinka tam tikrą profilį. (...) Tada ištreniruotieji atvyksta čia ir pradeda organizuoti protestus, skatinti narkotikų vartojimą, (į protestus) įtraukia nepilnamečius“, – sakė V. Piskarevas.

Anot jo, Rusijoje „nepageidaujamomis“ pripažintos 19 NVO, tarp jų Čekijos „Žmonėms, kuriems reikia“ ir JAV Vokietijos Maršalo fondas.

Anot TASS agentūros, „asmuo, kuris savanoriškai nustoja dalyvauti nepageidaujamų organizacijų veikloje, yra atleidžiamas nuo kriminalinės atsakomybės“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt