Pasaulyje

2019.12.13 09:10

Viltis, kad „Brexitas“ neįvyks, reikėtų padėtį į stalčių: link tikslo judės dar ryžtingiau

atnaujinta 12.21
Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.12.13 09:10

Jungtinės Karalystės parlamento rinkimuose premjero Boriso Johnsono vadovaujami konservatoriai užsitikrino daugumą. Likus suskaičiuoti 13 apygardų iš 650 balsus, konservatoriai Bendruomenių Rūmuose turi daugiau nei pusę vietų – tai yra keliasdešimt daugiau nei iki šiol. Tai turėtų būti geriausias konservatorių pasirodymas nuo Margaret Thatcher laikų.

Seimo tarpparlamentinių ryšių su Didžiąja Britanija grupės pirmininkas Mantas Adomėnas sako, kad tikimybė, kad britai išstos iš Europos Sąjungos dar sausio pabaigoje, smarkiai išaugo.

Iškeltomis rankomis ir ryžtu pasiekti „Brexitą“ – Borisas Johnsonas užsitikrino parlamentinę daugumą

„Tai tikrai reiškia, kad Jungtinė Karalystė judės žymiai ryžtingiau link „Brexito“ ir nebebus to parlamentinio trikdžio, kuris iki šiol buvo“, – sako M. Adomėnas.

M. Adomėno teigimu, „Brexitas“ yra ta žinia, kuri ir atnešė konservatoriams pergalę: „Dabar yra nauja dauguma už „Brexitą“ ir bet kokie samprotavimai, kad dar kažkas gali pasikeisti, jau po šios nakties yra visiškai nebe realistiniai“.

Taip pat skaitykite

Anot jo, B. Johnsonas per šį rudenį parodė, kad jis gali judėti labai greitai, kai reikia. JK premjeras išvalė partiją nuo vidinių oponentų, tai jam suteikia daugumą, kuri bus paklusni, disciplinuota, balsuos vieningai, sako M. Adomėnas.

Savo ruožtu pats Jungtinės Karalystės premjeras B. Johnsonas penktadienį pareiškė, kad britų rinkėjai suteikė jo Konservatorių Vyriausybei „galingą naują mandatą“ įgyvendinti „Brexitą“ ir suvienyti šalį.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino B. Jonhsoną su pergale. „Jūs tai užbaigėte, Borisai Jonhsonai! Sveikinu jus ir jūsų partiją laimėjus Didžiosios Britanijos parlamento rinkimus. Didžioji Britanija yra artima Lietuvos sąjungininkė NATO ir svarbi ekonominė partnerė“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Lietuvos prezidentas.

Taip pat skaitykite

LRT.lt primena, kad Jungtinės Karalystės premjero B. Johnsono Konservatorių partija penktadienį laimėjo parlamentinę daugumą. Pirmalaikių visuotinių rinkimų rezultatai rodo, kad toriams atiteks 326 iš 650 vietų Bendruomenių Rūmuose, tai reiškia, kad jokia kita partija jų neįveiks. Rinkėjų apklausos po ketvirtadienio rinkimų prognozavo konservatoriams 368 mandatus.

Pagrindinė Jungtinės Karalystės opozicinė Leiboristų partija sako, kad parlamento rinkimus triuškinamai pralaimėjo dėl visuomenės nepasitenkinimo užsitęsusiu „Brexito“ procesu, o Jeremy Corbynas pareiškė, kad nebeves pagrindinės Jungtinės Karalystės opozicinės Leiboristų partijos į kitus visuotinius rinkimus.