Pasaulyje

2019.12.13 06:39

Po triuškinančio pralaimėjimo Corbynas pareiškė nebevesiantis leiboristų į kitus rinkimus

BNS2019.12.13 06:39

Jeremy Corbynas penktadienį pareiškė, kad nebeves pagrindinės Jungtinės Karalystės opozicinės Leiboristų partijos į kitus visuotinius rinkimus, po to, kai ši politinė jėga patyrė pralaimėjimą visuotiniuose rinkimuose.

„Nebevadovausiu partijai per jokių būsimų visuotinių rinkimų kampaniją“, – pareiškė 70-metis socialistas veteranas. Jis jau 10 kartą iškovojo vietą Bendruomenių Rūmuose, kandidatavęs šiaurės Londone.

Pirmalaikių visuotinių rinkimų rezultatai rodo, kad toriams atiteks 326 iš 650 vietų Bendruomenių Rūmuose, tai reiškia, kad jokia kita partija jų neįveiks. Rinkėjų apklausos po ketvirtadienio rinkimų prognozavo konservatoriams 368 mandatus.

Britų leiboristai sako rinkimus pralaimėję dėl nuovargio nuo „Brexito“

Pagrindinė Jungtinės Karalystės opozicinė Leiboristų partija sako, kad parlamento rinkimus triuškinamai pralaimėjo dėl visuomenės nepasitenkinimo užsitęsusiu „Brexito“ procesu.

„Panašu, kad „Brexit`as“ dominavo. Didelė dalis to yra nuovargis nuo „Brexito“. Žmonės tiesiog norėjo juo nusikratyti“, – televizijai „Sky News“ ketvirtadienio vakarą sakė leiboristų atstovas Johnas Mcdonellis.

Savo ruožtu, Jungtinės Karalystės premjeras B. Johnsonas penktadienį pareiškė, kad britų rinkėjai suteikė jo Konservatorių vyriausybei „galingą naują mandatą“ įgyvendinti „Brexitą“ ir suvienyti šalį.

Rinkėjų apklausos ir pirmieji rezultatai iš balsavimo apylinkių rodo, kad istorinę pergalę ketvirtadienio rinkimuose iškovos toriai. Į vakarus nuo Londono esančiame Aksbridže savo kandidatūrą kėlusiam B. Johnsonui pavyko išsaugoti savo vietą parlamente.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt