Pasaulyje

2019.12.12 18:08

Ukrainoje sulaikyti įtariamieji žurnalisto Šeremeto nužudymo byloje

Raimondas Čiuplys, BNS2019.12.12 18:08

Ukrainos policija sulaikė kelis asmenis, įtariamus prisidėjus prie 2016 metais įvykdyto žurnalisto Pavelo Šeremeto nužudymo sprogus jo automobilyje padėtai bombai, ketvirtadienį paskelbė vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas.

„Tai yra labai sunkaus ir atkaklaus realių profesionalų darbo rezultatas ir svarbus žingsnis siekiant visiškai išspręsti bylą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Arsenas Avakovas.

Tuo metu kovose su prorusiškais separatistais Rytų Ukrainoje dalyvavęs muzikantas Andrijus Antonenka, šalie specialiųjų pajėgų himno autorius, per „Facebook“ parašė, kad jam pareikšti įtarimai dėl P. Šeremeto nužudymo ir kad jo namuose bus atlikta krata.

Vėliau A. Antonenka žurnalistams sakė, kad jam perskaitė įtarimus, bet jis akto nepasirašė.

„Išgirdau savo pavardę [byloje] dėl nužudymo organizavimo, sprogmenų gamybos... Įvardytas aš, taip pat ponia Kuzmenko – vaikų kraujagyslių kardiochirurgė. Juliją Kuzmenko pažįstu – mes esam draugai“, – kalbėjo jis.

Pripažinimą pelnęs proeuropietiškų pažiūrų baltarusių kilmės 44 metų žurnalistas žuvo 2016 metų liepą, kai jo automobilis susprogo jam važiuojant į darbą viena iš gatvių Kijevo centre.

P. Šeremetas rašė populiariam interneto laikraščiui „Ukrainska Pravda“, kurio įkūrėjui Georgijui Gongadzei prieš 16 metų buvo nupjauta galva, šiam pradėjus tirti įtariamus Ukrainos lyderių nusikaltimus.

P. Šeremetas buvo gerbiamas už tai, kad kritikavo Kremlių, bet tuo pačiu metu nežiūrėjo pro pirštus į ukrainiečių valdžios klaidas. Ši žmogžudystė sukrėtė Ukrainą ir yra viena iš daugelio neišspręstų šalies žurnalistų nužudymo ir užpuolimo bylų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt