Pasaulyje

2019.12.12 16:48

Trumpas šaiposi iš sprendimo Metų žmogumi paskelbti Thunberg: atsipalaiduok, Greta!

atnaujinta 17.16
ELTA2019.12.12 16:48

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sureagavo į žurnalo „Time“ sprendimą Metų žmogumi paskelbti švedų klimato aktyvistę Gretą Thunberg.

„Tai taip juokinga“, – rašė jis tviteryje. G. Thunberg, anot D. Trumpo, turėtų stengtis suvaldyti savo pyktį. Ir 75-erių prezidentas davė dar vieną patarimą: „Atsipalaiduok, Greta, atsipalaiduok!“

Trečiadienį paskelbta, kad žurnalas „Time“ Metų žmogumi išrinko 16-metę švedę. Ji yra jauniausias šį titulą gavęs asmuo per 92 metus.

G. Thunberg savo ruožtu iš karto sureagavo į D. Trumpo žodžius ir pakeitė savo apibūdinimą tviteryje. „Paauglė, kuri stengiasi suvaldyti savo pyktį. Kaip tik šiuo metu atsipalaiduoju ir su draugu žiūriu gerą seną filmą“, - rašė ji savo tviterio paskyroje.

Jau rugsėjo pabaigoje D. Trumpas viešai pasišaipė iš G. Thunberg. Po švedės kalbos JT Generalinėje Asamblėjoje, kur ji kritikavo, kad pasaulio galingieji nesiima veiksmų prieš klimato krizę, D. Trumpas tviteryje rašė: „Ji atrodo kaip labai laiminga jauna mergaitė, kuri džiaugiasi nuostabia ateitimi. Taip smagu matyti!“

Tarp asmenų, pretendavusių tapti „Time“ šių metų žmogumi, buvo ir JAV prezidentas.

Amerikiečių žurnalas kasmet renka asmenybę, kuri, redakcijos nuomone, turėjo itin didelę įtaką metų įvykiams pasaulyje.