Pasaulyje

2015.08.31 10:59

IS Palmyros mieste nuniokojo dar vieną šventyklą

ELTA2015.08.31 10:59

Aktyvistai teigia, kad radikalaus judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai nuniokojo dar vieną šventyklą antikiniame Sirijos Palmyros mieste, informuoja DW.

Aktyvistai teigia, kad radikalaus judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai nuniokojo dar vieną šventyklą antikiniame Sirijos Palmyros mieste, informuoja DW.

Kovotojų grupuotė sugriovė dalį senovinės šventyklos, sekmadienį pranešė vietos gyventojai ir Sirijos žmogaus teisių stebėjimo organizacija (SOHR).

Palmyros gyventojas Nasseras al-Thaeras naujienų agentūrai AP sakė girdėjęs milžinišką sprogimą sekmadienio popietę. Jo teigimu, Belo šventykla antikiniame mieste buvo „visiškai sunaikinta“, o ant žemės gulėjo „plytos ir kolonos“. Jis pridūrė, kad išliko tik šventyklos siena.

Aktyvistai socialiniame tinkle taip pat pranešė apie vieno iš svarbiausių Palmyros miesto paveldo objektų – šventyklos sugriovimą. Tą patvirtinto ir Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi SOHR.

Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Palmyros miestą „Islamo valstybė“ užėmė gegužę.

Džihadistai anksčiau susprogdino istorinius paminklus Irake, įskaitant 3 000 metų gyvavusį asirų miestą Nimrudą. Grupuotė taip pat išplatino vaizdo įrašų, kuriuose buvo užfiksuota, kaip islamistai naikina istorinio Hatros miesto skulptūras.

Naujausias „Islamo valstybės“ taikinys – Belo šventykla – Romos laikų kolonų ir stulpų kompleksas, kuris buvo skirtas semitų dievui Belui. Prieš savaitę islamistai susprogdino 2 000 metų Baalšamino šventyklą. Tokius džihadistų veiksmus UNESCO pavadino karo nusikaltimu.

Šį mėnesį grupuotė nukirto galvą 82-ejų Sirijos archeologui Chaledui al Assadui, kuris kuravo Palmyros griuvėsius keturis dešimtmečius. Skelbiama, kad islamistai vėliau pakabino jo kūną ant stulpo viešai demonstracijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.