Pasaulyje

2019.12.12 12:03

Klimato aktyvistai prieš ES lyderių susitikimą įkopė į naują Bendrijos būstinės pastatą

BNS2019.12.12 12:03

Tarptautinės žaliųjų organizacijos „Greenpeace“ aktyvistai ketvirtadienį įkopė į Europos Sąjungos naujosios būstinės pastatą ir išskleidė didžiulį transparantą, perspėjantį dėl „klimato nepaprastosios padėties“.

Akcija buvo surengta kelios valandos prieš bloko lyderių susitikimą, kurio metu didžiausias dėmesys turi būti skirtas kovos su pasauline klimato kaita planams.

Maždaug 30 raudonai apsirengusių aplinkosaugos aktyvistų su kopimo įranga stovėjo ant Briuselio pastato „Europa“ atbrailų, apačioje renkantis policijos pajėgoms, o viršuje skraidant sraigtasparniui.

Naujienų agentūros AP reporteris pranešė, kad buvo sulaikyti maždaug 20 ant žemės buvusių aktyvistų.

„Greenpeace“ atstovas Markas Breddy sakė, kad aktyvistams į pastatą pavyko įkopti pasinaudojant senos ugniagesių mašinos kopėčiomis ir kad jie turi maisto dviem dienoms.

ES lyderiai turi aptarti, kaip 28 valstybių blokui iki 2050 metų tapti neutraliu anglies dvideginio požiūriu. Tačiau neturtingesnės, nuo anglių priklausomos šalys nuogąstauja, kad gali labiausiai nukentėti dėl pastangų transformuoti energijos šaltinius.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį pristatė ES „žaliojo kurso“ planą, kuriame numatomi maždaug 100 mlrd. eurų padėti nuo iškastinio kuro priklausomoms ES valstybėms, pereinančioms prie mažiau taršių technologijų.

ES lyderiai taip pat aptars ilgalaikio biudžeto planus, bendrąją valiutą ir „Brexitą“ aiškėjant Jungtinės Karalystės rinkimų rezultatams.