Pasaulyje

2019.12.11 22:31

Sidnėjui toliau skęstant tirštuose dūmuose tūkstančiai protestuotojų išėjo į gatves

LRT.lt2019.12.11 22:31

Sidnėjui toliau skęstant tirštuose dūmuose, atsiradusiuose dėl didžiulių krūmynų gaisrų, trečiadienį tūkstančiai protestuotojų išėjo į gatves. Demonstracijomis reikalaujama skubių kovos su klimato kaita priemonių įgyvendinimo, praneša BBC.

Uostamiestį apsupo dešimtys gaisrų, kurie vis intensyvėja dėl aukštų temperatūrų ir gūsingo vėjo. Sidnėjų užklupęs dūmų debesis dusina gyventojus. Matomumas mieste taip pat yra ypač blogas.

Protestuotojai dėvėjo veido kaukes ir kaltino Vyriausybę neveiksnumu. Pastarieji gynė savo politiką ir tvirtino, kad priežasčių ieškoti reikėtų ne vien klimato pokyčiuose.

„Nekyla klausimų, kad klimato kaita yra veiksnys, tačiau taip pat svarbu pažymėti, kad didžiąją dalį šių gaisrų sukėlė „mažieji Liuciferiai“, – ABC sakė ministro pirmininko pavaduotojas Michaelas McCormackas, turėdamas omenyje padegėjus.

Organizatorių teigimu, maždaug 20 tūkst. žmonių prisijungė prie trečiadienio protesto eitynių. Gyventojai kaltino valdžios institucijas nesugebėjimu išspręsti „artėjančios klimato krizės“.

„Jie (Vyriausybė – past.) kalti dėl to, kad mūsų didžiausias miestas buvo apnuodytas, užuot ėmęsi prasmingų veiksmų, jie sparčiai stebi naujas anglių kasyklas“, – naujienų agentūrai „Reuters“ pasakojo Chloe Rafferty, klimato pokyčių grupės „Studentų klimato kaita“ organizatorė.

Taip pat skaitykite