Pasaulyje

2013.02.01 08:34

Meksikos naftos kompanijos būstinėje nugriaudėjo pražūtingas sprogimas

15min.lt2013.02.01 08:34

Meksikos valstybinės naftos kompanijos „Pemex“ būstinėje nuaidėjus sprogimui žuvo ne mažiau kaip 14 žmonių ir dar apie šimtas sužeisti, skelbia naujienų tarnyba BBC.

Meksikos valstybinės naftos kompanijos „Pemex“ būstinėje nuaidėjus sprogimui žuvo ne mažiau kaip 14 žmonių ir dar apie šimtas sužeisti, skelbia naujienų tarnyba BBC.

Avarinės tarnybos darbuotojai pasitelkę šunis griuvėsiuose ieško įstrigusių žmonių. Vis dar neaišku, kiek žmonių gali būti atsidūrę po nuolaužomis. Kai kurios ataskaitos nurodo apie 30 darbuotojų.

54 aukštų vykdomojoje būstinėje dirbo šimtai darbuotojų. Sprogimo priežastis tiriama, jokios oficialios versijos kol kas nėra. Mažiausiai 13 žmonių mirė vietoje, dar vieno žmogaus gyvybė užgeso ligoninėje.

„Mes kalbėjomės ir staiga pasigirdo sprogimas, dūžtantys stiklai ir pasirodė virtinė baltų dūmų“, – pasakojo liudininkas.

Televizijos parodė aplink pastatą ir į gatvę išsilaksčiusias nuolaužas. Į įvykio vietą suvažiavo Raudonojo kryžiaus pagalbos automobiliai. Į ligoninę sužeistieji gabenami ir sraigtasparniais.

Judriame komerciniame rajone esanti gatvė aptverta.

„Pemex“ skelbė ketvirtadienio vakarą nagrinėjusi galimas incidento priežastis. Dėl nelaimės kelionę Azijoje sutrumpino bendrovės generalinis direktorius Emilio Lozoya Austinas. Į nelaimės vietą atvyko prezidentas Enrique Pena Nieto ir Meksikos meras Miguelis Angelas Mancera.

Ketvirtadienį, dar prieš sprogimą, bendrovės vadovybė pranešė apie pastate kilusius elektros sutrikimus. Vėliau patvirtinta, kad B2 administraciniame pastate įvyko sprogimas.

Pernai rugsėjį susikaupus dujoms sprogimas įvyko „Pemex“ dujų gamykloje, tuomet žuvo apie 30 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.