Pasaulyje

2019.12.11 18:51

Graikijos salos protestuoja prieš migrantų stovyklų plėtros planus

BNS2019.12.11 18:51

Didžiausias migrantų stovyklas turinčių trijų Graikijos salų vadovai ir darbuotojai surengė streiką, protestuodami prieš Atėnų planus išplėsti stovyklas.

Bendrame pareiškime savivaldybės reikalauja, kad nebūtų statoma „jokių papildomų statinių Lesbo, Chijo ir Samo salose, būtų efektyviai saugomos jūrų sienos ir nedelsiant bei masiškai“ iš salų būtų iškelta tūkstančiai prieglobsčio prašytojų, pranešė naujienų agentūra ANA.

Trečiadienį uždarytos savivaldybės įstaigos, protestuojant prieš vyriausybės planus, skelbiama Šiaurės Egėjo regiono gubernatūra.

„Tai pirmoji reakcija“, – sakė regiono gubernatorius Konstantinas Mutzuris per spaudos konferenciją Lesbo saloje.

„Nėra jokių planų spręsti šią situaciją, ir manau, kad turime reaguoti“, – kalbėjo gubernatorius. Jis pridūrė, kad per pastarąją parą iš kaimyninės Turkijos atvyko beveik 500 prieglobsčio prašytojų.

Praėjusį mėnesį premjeras Kiriakas Micotakis pranešė, kad uždarys tris labiausiai perpildytas migrantų stovyklas Lesbo, Chijo ir Samo salose ir kad jas planuojama perkelti į naujus dengtus statinius.

Tačiau vietos pareigūnai sako, kad jų neperspėjo, jog naujos stovyklos bus išplėstos, kad jose papildomai atsirastų bent po 5 tūkst. vietų kiekvienoje saloje.

Lesbo meras, kurio saloje esančioje 2,8 tūkst. žmonių skirtoje stovykloje dabar glaudžiasi 17 tūkst. migrantų, pagrasino atsistatydinti.

Chijo saloje esančioje stovykloje, numatytoje tūkstančiui atvykėlių, yra beveik 6 tūkst. žmonių. Dauguma jų apsistoję šalimais esančiuose alyvmedžių soduose.

„Norime, kad stovykla būtų uždaryta“, – sakė vietos alyvmedžių augintojas Michalis Kucaradis.

„Migrantai pjauna alyvmedžių šakas, kad susikurtų laužus. Mūsų laukai užteršti visomis tomis šiukšlėmis iš stovyklų“, – naujienų agentūrai AFP sakė jis.

Remiantis vyriausybės skelbiamais duomenimis, penkiose priešais Turkiją esančiose salose – Lesbe, Chije, Same, Lere ir Kose – yra daugiau nei 40 tūkst. prieglobsčio prašytojų; dar 20 tūkst. atvykėlių gyvena stovyklose šalies žemyninėje dalyje.

Kas dieną atvyksta dar šimtai žmonių.