Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Austrijoje rastas naujas sunkvežimis su migrantais

BNS2015.09.08 13:45

Austrijos policija šeštadienį pranešė, kad sustabdė dar vieną sunkvežimį su 26 migrantais ir kad tris jame buvusius mažamečius vaikus reikėjo paguldyti į ligoninę.

Austrijos policija šeštadienį pranešė, kad sustabdė dar vieną sunkvežimį su 26 migrantais ir kad tris jame buvusius mažamečius vaikus reikėjo paguldyti į ligoninę.

Naujas sunkvežimis su migrantais buvo rastas kelios dienos po tarptautinį pasibjaurėjimą sukėlusio incidento, kai paliktoje transporto priemonėje buvo rastas 71 miręs žmogus.

„Tris mažus vaikus teko paguldyti į ligoninę, ... dėl itin blogos jų sveikatos būklės. Gydytojai sakė, kad jie gydomi dėl labai didelio skysčių netekimo“, – sakoma policijos pareiškime apie penktadienio rytą įvykusį incidentą.

„Jei ta kelionė būtų buvusi tęsiama, situacija tikriausiai būtų tapusi kritinė“, – sakė Aukštutinės Austrijos policijos atstovas.

Sunkvežimyje, kurį policija sustabdė po gaudynių, buvo 26 „nelegalūs užsieniečiai“ iš Sirijos, Bangladešo ir Afganistano, kurie sakė, kad nori patekti į Vokietiją, nurodė policija.

Incidentas įvyko netoli Braunau prie Ino Austrijos vakaruose, netoli sienos su Vokietija. Vairuotojas rumunas, kuris nesustojo įprastiniam patikrinimui, buvo areštuotas.

Ketvirtadienį kelyje Rytų Austrijoje netoli Vengrijos sienos buvo rastas paliktas sunkvežimis su 71 mirusiu migrantu. Tarp mirusiųjų yra keturi vaikai.

Skrodimai dar nebaigti, bet policija mano, kad šie migrantai, kurie tikriausiai yra iš Sirijos, užduso ir kad lavonai tame sunkvežimyje išbuvo iki dviejų dienų, kol jį pastebėjo greitkelio priežiūros darbuotojai.

Austrija ribojasi su Vengrija, į kurią šiemet iš Serbijos pateko daugiau kaip 140 tūkst. migrantų. Dauguma jų stengėsi per Austriją keliauti toliau, į tokias Vakarų Europos valstybes kaip Vokietija ir Švedija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt