Pasaulyje

2019.12.11 12:56

Thunberg dėl klimato kaitos apkaltino politikus ir koncernų vadovus, viltį teikia tik tautos

ELTA2019.12.11 12:56

Švedijos klimato aktyvistė Greta Thunberg Pasaulio klimato konferencijoje Madride griežtai kritikavo pasiturinčių šalių vyriausybes dėl jų neveiklumo kovojant su klimato kaita.

Savo kalboje, pagrįstoje moksliniais duomenimis apie CO2 emisijas ir klimato šilimą, 16-metė pateikė faktus dėl padarinių, jei nebus pasiekti Paryžiaus susitarimo tikslai – klimato šilimą apriboti iki 1,5 laipsnio. „Svarbi kiekviena laipsnio dalelė“, – pabrėžė G. Thunberg, aidint plojimams.

Ji griežtai kritikavo, kad derybos Madride vyksta taip vangiai. „Visiškai nėra skubos jausmo“, – priekaištavo aktyvistė politikams.

Tikrasis pavojus, pabrėžė G. Thunberg, yra ne už krizę atsakingų vyriausybių ir įmonių neveiklumas, „o faktas, kad politikai ir koncernų vadovai dedasi kažką darantys“.

Po trijų savaičių prasidėsiantis naujas dešimtmetis „apibrėš mūsų ateitį“, – įspėjo G. Thunberg. Žmonėms esą dabar būtinai reikalingas vilties ženklas. „Tačiau vilties yra, aš ją mačiau – tačiau ji eina ne iš vyriausybių ir koncernų, bet iš tautos“, – kalbėjo jaunoji švedė.

G. Thunberg buvo pareiškusi, kad priešingai jos didelio dėmesio sulaukusiai kalbai Jungtinėse Tautose rugsėjį Niujorke, šį kartą ji atsisakys didelių emocijų. Prieš kovoje su klimato kaita svarbius 2020 metus ji norinti eliminuoti emocijas iš klimato debatų, „nes žmonės tada prisimena tik jas, o ne faktus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt