Pasaulyje

2019.12.11 12:50

Perspėja, kad ugnikalnis Naujojoje Zelandijoje gali vėl išsiveržti

LRT.lt2019.12.11 12:50

Vulkanologai perspėja, jog yra didelė tikimybė, kad ugnikalnis Naujosios Zelandijos Baltojoje saloje gali dar kartą išsiveržti artimiausią parą, rašo CNN.

Turistų dažnai lankomas ugnikalnis išsiveržė pirmadienį, nusinešdamas mažiausiai 6 žmonių gyvybes, dar 8 yra laikomi dingusiais.

Naujasis išsiveržimo pavojus apsunkina dingusių žmonių paiešką. Geologijos stebėjimo tarnyba „GeoNet“ praneša, kad saloje vėl „smarkiai suaktyvėjo“ vulkaniniai virpesiai.

Trečiadienį „GeoNet“ ekspertas CNN sakė, kad yra „didelė tikimybė“, jog ugnikalnis vėl išsiverš per artimiausią parą, o išsiveržimas dydžiu prilygs pirmadienio stichijai arba bus kiek mažesnis.

Taip pat skaitykite

Naujosios Zelandijos gelbėjimo tarnybos trečiadienį tikėjosi rasti saloje žuvusių žmonių kūnus, tačiau to nepavyko padaryti dėl itin išaugusio pavojaus.

Kai ugnikalnis išsiveržė pirmadienį, saloje buvo 48 žmonės. Iš išgelbėtųjų, 6 žmonės mirė, dar bent 30 žmonių yra gydomi ligoninėse, 25 iš jų būklė yra kritinė. Dauguma žmonių patyrė itin sunkius nudegimus. Išsiveržimo metu dalis žmonių vaikščiojo ugnikalnio kraterio viduje.

Taip pat skaitykite