Pasaulyje

2019.12.10 23:27

Šūviai JAV: Naujojo Džersio centre žuvo 6 žmonės, kulkų pliūpsniai truko kelias valandas

nušautas policijos pareigūnas; atnaujinta 06.25
LRT.lt2019.12.10 23:27

Antradienį JAV aidėjo šūviai, o oficialūs pareigūnai praneša apie mažiausiai 6 aukas. Vėliau informuota, kad tarp jų ir du įtariamieji, kurie ir pradėjo kruviną tragediją, per kurią žuvo ir vienas pareigūnas.

Kaip praneša CNN, vienas policijos pareigūnas buvo nušautas, vėliau rasta ir daugiau aukų.

„Fox News“ praneša, kad incidento metu žuvo 6 žmonės, įskaitant policijos pareigūną. Tiesa, pradžioje nedetalizuota, ar tarp žuvusių yra ir šaudynes surengę asmenys. Vėliau JAV žiniasklaida teigė, kad tarp aukų ir įtariamieji, surengę šaudynes.

Taip pat mažiausiai dar bent trys žmonės sužeisti per šūvių pliūpsnį Naujojo Džersio mieste.

Remiantis neoficialia informacija, pirminėje informacijoje pranešta, kad šaudynes pradėjo mažiausiai du asmenys, kurie vėliau pasišalino iš įvykio vietos netoli nedidelės parduotuvės link.

„Pirminiais duomenimis, įtariamieji čia paleido šūvių seriją į aplinkinius, kurie artinosi ar buvo greta parduotuvės“, – žinaisklaidai teigė vietos pareigūnai.

Po nuaidėjusių šūvių serijų 5 aukos rastos nedidelėje parduotuvėlėje.

Liudininkų teigimu, du šauliai, kurie vilkėjo juodais drabužiais vėliau leidosi bėgti nuo pareigūnų, buvo girdėti papildomos šūvių serijos.

Žiniasklaidos teigimu, šiuo metu nėra aišku, ar incidentą galima laikyti jau pasibaigusiu, nes pareigūnai įvykio vietoje vis dar dirba aktyviai, kol kas patvirtintos informacijos apie šaulius bei jų tapatybę nepateikiama.

Įvykio liudytojų darytuose vaizdo įrašuose girdėti, kaip bent keliasdešimt sekundžių vyksta nepertraukiama šūvių serija.

Teroro išpuolio neįtaria, tačiau tyrimas bus atliekamas

Naujojo Džersio miesto meras Stevenas Fulopas kol kas teigia, jog nėra požymių, kad tai galėjo būti teroristinis išpuolis.

Skirtingose JAV žinisklaidos priemonėse teigiama, kad pareigūnai galėjo „neutralizuoti“ vieną ar du šaulius, tačiau ši informacija oficialiai nepatvirtinta.

Liudininkų teigimu, garsai, panašūs į šūvius, rajone buvo girdimi kurį laiką po vidurdienio.

Apie įvykį buvo informuotas ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

„Mažiausiai vienas policijos pareigūnas žuvo, taip pat dar trys patyrė sužeisimus. Vienas jų sužeistas į petį, jo sužeidimai pavojaus gyvybei nekelia, apie kitus – informacija kol kas nepateikiama“, – žiniasklaidai sakė miesto meras.

Incidentas įvykio popietę vietos laiku, todėl kai kuriose mokyklose buvo įvesti specialūs planai, vaikai dar tebelikę ugdymo įstaigose, jiems liepta laikytis tokiems atvejams numatytų planų ir instrukcijų.

Įvykio vieta, kurioje aidėjo šūviai yra gana aktyvi – čia yra ugdymo įstaigų, parduotuvių bei kitų žmonių susibūrimo vietų.