Pasaulyje

2019.12.10 14:17

Holokaustą Štuthofe išgyvenęs žydas iš Lietuvos teisme liudija 93-ejų SS sargybinio byloje

LRT.lt2019.12.10 14:17

Izraelietis Abrahamas Koryskis pirmadienį liudijo byloje, kur teisiamas 93-ejų metų buvęs Štuthofo konclagerio prižiūrėtojas. Jis papasakojo, kaip SS karininkai rengdavo sadistinius „šou“, kuriuose kankindavo kalinius, rašo „Deutsche Welle“

„Mus nuolat mušdavo, visą laiką, net kol dirbdavome. (...) Blogiausia buvo plakimas“, – A. Koryskio žodžius Hamburgo apylinkės teismui cituoja „Deutsche Welle“.

A.Koryskis teisme sakė, kad SS sargybiniai rengdavo sadistinius „šou“, kurių metu kankindavo kalinius, pavyzdžiui, sūnus buvo priverstas mirtinai sumušti savo tėvą visiems stebint.

„Negalėjai žinoti, ar pareigūnai vykdo įsakymus, ar jie tai darė savo pertraukų metu“, – pasakoja vyras.

Anot A. Koryskio, konclageryje nebuvo paslaptis, kad žmonės yra žudomi stovyklos dujų kamerose, o po to sudeginami, nes visi jautė sklindantį kvapą. Teisme jis sakė, kad turėjo dirbti valydamas krematoriumą – krauti kaulus ir kitas nesudegusias palaikų dalis, kad jos būtų išvežtos išmesti į griovį.

A.Koryskis į Štuthofą pateko iš Lietuvos būdamas 16 metų.

92-ejų Izraelio pilietis atvyko į Vokietiją dalyvauti Bruno D. (pilni inicialai neskelbiami) byloje, šis buvęs SS karininkas dirbo Štuthofo koncentracijos stovyklos prižiūrėtoju, jam pareikšti kaltinimai bendradarbiaujant nužudžius 5230 žmones 1944–1945 metais.

Taip pat skaitykite