Pasaulyje

2019.12.10 10:13

Išpuolis Čekijos ligoninėje – nušauti 6 žmonės, policijos persekiotas užpuolikas nusišovė pats

atnaujinta 12.24
LRT.lt, BNS2019.12.10 10:13

Čekijos Ostravo miesto ligoninėje užpuolikas nušovė mažiausiai 6 žmones, 2 sužeidė ir pabėgo, jį persekioja policija, praneša „Deutsche Welle“.

Čekijos policija praneša, jog nenustatytas užpuolikas atidengė ugnį Ostravo miesto ligoninėje, esančioje šalies šiaurės rytuose, netoli pasienio su Lenkija.

Tragedija virtęs rytas: Čekijos ligoninėje įvykdytas išpuolis, nušauti 6 žmonės

Čekijos premjeras Andrejus Babišas sakė, kad šaudynės įvyko laukiamajame. Užpuolikas šaudė į žmonių galvas iš nedidelio atstumo, teigė premjeras. Jis sakė keliaujantis į įvykio vietą. Šalies premjeras šį incidentą pavadino „didžiule tragedija“.

Policijos atstovė Pavla Jirouskova kiek anksčiau sakė, kad įtariamasis paspruko sidabrinės spalvos automobiliu „Renault Laguna“.

Įtariamasis nusišovė, kai jo automobilį pasivijo policijos pareigūnai. Policija nurodė, kad jam buvo 42 metai. Iš įvykio vietos pabėgusio vyro ieškojo du sraigtasparniai.

Kaip pranešama, užpuolikas šaudė į Ostravos universitetinės ligoninės traumatologijos skyriaus laukiamajame sėdėjusius žmones iš nedidelio atstumo.

„Man buvo pranešta, kad žuvusieji buvo žmonės, sėdėję traumatologijos skyriaus laukiamajame; laimei, ten jų nebuvo tiek daug kiek paprastai“, – visuomeninei Čekijos televizijai sakė ministras pirmininkas A. Babišas.

„Šaulys tikriausiai šaudė iš nedidelio atstumo, taikėsi į galvą ir kaklą“, – pridūrė jis.

Dar dviejų žmonių būklė yra sunki, vienas sužeistasis operuojamas, sakė ligoninės atstovai.

Išpuolis įvykdytas 7 val. vietos (8 val. Lietuvos) laiku. Policija evakavo ligoninę ir ieško vyriškos lyties įtariamojo, kurio ūgis apie 1,8 m, jis vilki raudonu švarku.

Tviteryje buvo paskelbta įtariamojo nuotrauka, policija prašo visuomenės pagalbos ieškant bėglio.

Visuomeninis radijas kiek vėliau išplatino vaizdo medžiagą ir nuotraukas, kuriose matyti, kad policija įvykio vietoje sulaiko kažkokį asmenį, bet pareigūnai dar nepatvirtino, ar tai buvo įtariamasis.

„Dirba regioninės policijos dalinys ir greito reagavimo dalinys. Deja, ataka nusinešė kelias gyvybes. (...) Veiksmai vis dar vyksta, daugiau detalių nekomentuosiu. Policija daro viską, ką gali, kad išspręstų šią situaciją“, – Čekijos vidaus reikalų ministro Jano Hamaceko žodžius žiniasklaidai cituoja „Deutsche Welle“.