Pasaulyje

2019.12.09 18:10

Naujoji Suomijos premjerė Marin užaugo lesbiečių šeimoje

LRT.lt2019.12.09 18:10

Suomijos socialdemokratų partija pasirinko šalies transporto ministrę 34-erių Sanną Marin vadovauti šalies vyriausybei. Ji taps jauniausia premjere pasaulyje. Koalicinę vyriausybę sudaro 4 partijos, visoms vadovauja moterys.

BBC rašo, jog S. Marin užaugo kartu su dviejomis mamomis, gyvendama nuomojame bute su savo biologine motina ir jos partnere. 2015 m. Suomijos žiniasklaidai ji pasakojo, kad visą vaikystę jautėsi „nematoma“, nes neturėjo su kuo atvirai pasikalbėti apie savo šeimą.

„Apie tai kalbėti buvo negalima. Atvirai kalbėti apie „vaivorykščių šeimas“ tapo įmanoma tik po 2000-ųjų“, – interviu sakė S. Marin.

Ji teigia, jog šeima jai parodė lygybės, teisingumo ir žmogaus teisių svarbą, rašo „France24“.

S. Marin pasakoja, kad motina ją visada palaikė ir skatino įtikėti, kad ji gali padaryti bet ką. Ji tapo pirmąja šeimos nare, įgijusia aukštąjį universitetinį išsilavinimą.

„Esu iš skurdžios šeimos ir man nebūtų pasisekę ir nebūčiau galėjusi judėti pirmyn, jei ne stiprios Suomijos rūpybos ir švietimo sistemos“, – viename interviu sakė politikė, rašo „France24“.

S. Marin greitai kilo socialdemokratų partijos gretose, būdama 27-erių vadovavo Tamperės miesto administracijai ir tapo parlamentare.

Nuo birželio ji eina Suomijos transporto ir komunikacijų ministrės pareigas.

Visoms 4 Suomijos koalicijos partijoms dabar vadovauja moterys. Šalyje itin svarbus lyčių lygybės klausimas, o šiandien 47 proc. vietų parlamente užima moterys, rašo „The New York Times“.

Anksčiau Suomija yra turėjusi 2 ministres pirmininkes moteris.