Pasaulyje

2019.12.09 13:30

Pakistanas netirs bylų dėl 629 parduotų moterų Kinijai, nes nenori gadinti santykių su Pekinu

LRT.lt2019.12.09 13:30

Prekybos žmonėmis bylą, kurioje tiriamas šimtų Pakistano moterų ir mergaičių pardavimas Kinijos vyrams ištekinti sustojo, nes šalies valdžia nenori gadinti santykių su Pekinu, rašo „Telegraph.co.uk“.

Pakistano vyriausybė darė spaudimą tyrėjams ir liudininkams, kad jie nutrauktų bylas, kurios galėtų pakenkti santykiams su Kinija. Ši šalis dosniai investuoja Pakistane.

AP tyrėjai nustatė 629 merginas ir moteris, kurios buvo parduotos kaip nuotakos vyrams iš Kinijos.

Jau žlugo didžiausio masto byla, kai Pakistano teismas atmetė kaltinimus 31 Kinijos piliečiui dėl prekybos žmonėmis. Policijos apklaustos moterys ima tylėti, nes joms grasinama arba siūlomi piniginiai kyšiai, rašo „Telegraph.co.uk“.

Taip pat skaitykite

Dabar spaudimą ėmė daryti ir Pakistano valdžia. Anot aktyvisto Saleemo Iqbal, dabar dėl pareigūnų nebaudžiamumo prekybos žmonėmis mastai ėmė augti.

Daug išnaudojamų pakistaniečių moterų priklauso itin skurdžiai ir marginalizuotai šalies krikščionių bendruomenei, į kurią taikosi tarpininkai siūlydami pinigus.

Kai nuotakos patenka į Kiniją, čia jos dažnai yra seksualiai išnaudojamos, sutuoktiniai jas verčia užsiimti prostitucija. Jos dažnai yra izoliuojamos, negali bendrauti su savo artimaisiais ar jų lankyti. Kinijos užsienio reikalų ministerija teigia nežinanti apie AP sudarytą moterų ir merginų sąrašą, rašo „Telegraph.co.uk“.