Pasaulyje

2019.12.08 20:03

Lavrovas planuoja Vašingtone aptarti Ukrainos, Sirijos, Venesuelos temas

BNS2019.12.08 20:03

Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir JAV valstybės sekretoriaus Mike`o Pompeo susitikimo Vašingtone kitą savaitę tikėtinos pagrindinės temos – ginkluotės kontrolė, padėtis Ukrainoje, Sirijoje ir Venesueloje, praneša „Washington Post“, cituodamas šaltinius diplomatiniuose sluoksniuose.

„Oficialus asmuo pranešė, kad M. Pompeo ir S. Lavrovas veikiausiai diskutuos aktualiausiomis temomis, keliančiomis nesutarimus tarp dviejų šalių, įskaitant klausimus, susijusius su Ukraina, Sirija, Venesuela bei ginkluotės kontrole“, – rašo laikraštis.

„Washington Post“ neturi informacijos, ar gali įvykti Rusijos diplomatijos vadovo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Baltieji rūmai tokios informacijos leidiniui nekomentavo.

Anksčiau šią savaitę Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad S. Lavrovas ir M. Pompeo susitikimas Vašingtone gali įvykti 10-ąją.

„Toks susitikimas rengiamas“, – agentūrai „Interfax“ patvirtino Rusijos URM atstovas.

JAV valstybės sekretorius Rusijoje lankėsi gegužės viduryje, ir tai buvo pirmasis M. Pompeo vizitas Rusijoje. Jį Sočyje priėmė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, įvyko M. Pompeo ir S. Lavrovo derybos.