Pasaulyje

2019.12.08 14:04

Johnsonas Britanijoje artėjančius rinkimus pavadino lemiamu momentu šalies istorijoje

BNS2019.12.08 14:04

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas kitą savaitę įvyksiančius rinkimus sekmadienį pavadino lemiamu momentu šalies istorijoje, pranešė televizijos kanalas „Sky News“.

„Pasirinkimas ketvirtadienį [gruodžio 12-ąją] bus neįtikėtinai paprastas. Tai bus pasirinkimas tarp judėjimo pirmyn su vieninga konservatorių vyriausybe, kuri įgyvendins Didžiosios Britanijos išstojimą iš Europos Sąjungos (ES), ir tarp perspektyvos visus ateinančius metus praleisti visiško paralyžiaus būsenoje, kurią lems du referendumai“, – pareiškė jis žurnalistui, kuris jo paklausė, ar jis nerimauja dėl artėjančio balsavimo.

„Vienas [referendumas] Škotijoje, o kitas – dėl ES, nors [leiboristų partijos lyderis] Jeremy Corbynas (Džeremis Korbinas) net negali mums išdėstyti savo pozicijos dėl „Brexito“ ar paaiškinti, kas vykdys kampaniją už susitarimą, kurį jis siūlo“, – paaiškino premjeras.

Jis atsisakė atsakyti į klausimą, ar atsistatydins, jeigu rinkimų rezultatai nebus jam palankūs.

Didžiojoje Britanijoje gruodžio 12 dieną įvyks pirmalaikiai parlamento rinkimai, kuriuos B. Johnsonas inicijavo tikėdamasis, jog naujos kadencijos parlamentas pritars jo suderėtam susitarimui dėl „Brexito“.