Pasaulyje

2019.12.08 10:53

Izraelis po raketų atakos surengė antskrydžius Gazos ruože

BNS2019.12.08 10:53

Praėjus kelioms valandoms po to, kai kovotojai iš Gazos ruožo į Izraelio teritoriją paleido tris raketas, žydų valstybės karo lėktuvai ankstų sekmadienio rytą smogė keliems taikiniams islamistų judėjimo „Hamas“ kontroliuojamame palestiniečių anklave, pranešė palestiniečių saugumo pareigūnai.

Buvo atakuoti su „Hamas“ ginkluotuoju sparnu, Izz ad Deeno al Qassamo brigadomis, siejami du taikiniai šiaurinėje Gazos ruožo dalyje ir su šiomis brigadomis siejamas taikinys į vakarus nuo Gazos miesto, nurodė „Hamas“ atstovai.

Apie sužeistuosius ar žuvusiuosius kol kas nepranešama.

Izraelio kariuomenė pranešė, jog „naikintuvai ir atakos sraigtasparniai smogė keliems „Hamas“ teroristų taikiniams“ Gazos ruože, taip pat „kariniam postui, priklausančiam „Hamas“ karinėms jūrų pajėgoms, šiaurinėje Gazos ruožo dalyje“.

„IGP (Izraelio gynybos pajėgos) už įvykius, kurie vyksta Gazos ruože, ir jų pasekmes atsakinga laiko teroristinę organizaciją „Hamas“, – pažymima kariuomenės paskelbtame pranešime.

„Hamas“ atsakys už savo veiksmų prieš Izraelio civilius pasekmes.“

Vėlų šeštadienio vakarą palestiniečių kovotojai Gazos ruože paleido tris raketas į pietinę Izraelio dalį.

Visi sviediniai buvo numušti izraeliečių priešraketinės gynybos sistemos „Geležinis kupolas“ (Iron Dome), nurodė kariuomenė, patikslinusi ankstesnį pranešimą, kuriame buvo nurodyta, jog buvo numuštos dvi iš trijų raketų.

Izraelio greitosios pagalbos tarnyba „Magen David Adom“ pranešė, jog medikai Sderoto mieste, esančiame netoli sienos su Gazos ruožu, suteikė pagalbą trims žmonėms, kurie patyrė nedidelius sužalojimus, kai, pradėjus kaukti pavojaus sirenoms, ieškojo vietos pasislėpti.

Nesutaikomi priešininkai „Hamas“ ir Izraelis nuo 2008 metų kariavo tris karus.