Pasaulyje

2019.12.06 18:32

Politologas teigia, kad protestai Prancūzijoje duos vaisių – pensijų reforma greičiausiai bus atidėta

Karolina Panto, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.12.06 18:32

Prancūzijoje antrą dieną tęsiantis visuotiniam streikui, toliau sutrikdytas viešojo transporto eismas, prieš Vyriausybės planuojamą pensijų reformą protestuoja įvairių sektorių darbuotojai. Politologas Gintas Karalius sako, kad pensijų reforma veikiausiai bus atidėta, valdžios atstovams svarbu užtikrinti, kad šie streikai neužsitęstų.

„Tai, matyt, bus simbolinė, kažkur nukelta ateinančių kadencijų Vyriausybėms. Jau minimi skaičiai, kad galbūt 2030 metais įsigalios dalykas. Bet valdžios galvos skausmas, kodėl verčia nerimauti Macroną ir Vyriausybę, kad tai nevirstų dar vienom „geltonosiom liemenėm“, kur visos valdžia nepatenkintos valdžios grupės vienysis aplink šį profsąjungų streiką ir, kaip buvo praėjusiais metais, visą žiemą šis dalykas truko“, – sako Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų dėstytojas G. Karalius.

Streikas Prancūzijoje vadinamas vienu didžiausiu, vykusių pastaraisiais metais. Ketvirtadienį į gatves išėjo daugiau nei 800 tūkstančių žmonių.

Paryžiuje gyvenantis Valdas Papievis LRT RADIJUI sako, kad penktadienį Paryžiuje regimos didelės automobilių spūstys, o streiką norima tęsti ir ateinančią savaitę.

„Paryžiaus gatvės vakar atrodė ištuštėjusios ir ramios, kad ir kaip keista atrodytų. Galbūt, daugiau paspirtukų ir dviračių gatvėse galėjai matyti. Tikriausiai, taip buvo ir dėl to, kad oras buvo šaltas, žvarbus, (...). Apie šį streiką buvo įspėta prieš 2 mėnesius, tad žmonės pasitvarkė savo gyvenimus, savo dienotvarkes, kas galėjo, dirbo iš namų, kiti pasiėmė laisvadienius. Be reikalo nekišo nosies į lauką“, – sako V. Papievis.

Dalis transporto linijų veikia tik piko metu, kai gyventojai vyksta į ir iš darbo. Prancūzijoje penktadienį važiuoja vos 1 iš 10 greitųjų traukinių, o šalies oro bendrovė atšaukė 30 proc. vidinių skrydžių.

Taip pat skaitykite