Naujienų srautas

Pasaulyje2015.08.28 12:10

JAV žurnalistus nužudęs buvęs televizijos darbuotojas „įkyrėdavo“ savo bendradarbiams

BNS 2015.08.28 12:10

Nepatenkintas buvęs JAV televizijos stoties darbuotojas, kuris nužudė du žurnalistus, anksčiau „įkyrėdavo“ savo bendradarbiams, bet darbe nebuvo pastebėta jokių požymių, kad jo psichika būtų sutrikusi, ketvirtadienį pareiškė jo buvęs darbdavys.

Nepatenkintas buvęs JAV televizijos stoties darbuotojas, kuris nužudė du žurnalistus, anksčiau „įkyrėdavo“ savo bendradarbiams, bet darbe nebuvo pastebėta jokių požymių, kad jo psichika būtų sutrikusi, ketvirtadienį pareiškė jo buvęs darbdavys.

41 metų Vesteris Lee Flanaganas dirbo reporteriu televizijoje WDBJ Roanoko mieste Virdžinijos valstijoje nuo 2012 metų kovo iki 2013 metų vasario, bet buvo atleistas dėl savo prasto darbo ir pykčio protrūkių, sakė stoties generalinis direktorius Jeffrey Marksas.

Trečiadienį V. L. Flanaganas nušovė du šio kanalo, kuris yra nacionalinės televizijos CBS antrinė bendrovė, žurnalistus, kai šie ėmė vieną interviu tiesioginiame eteryje. Vėliau užpuolikas nusišovė.

„Mums vis dar sunku suvokti, kas jam nutiko per tuos pustrečių metų“ po to, kai jis buvo atleistas, J. Marksas sakė per spaudos konferenciją, apsuptas dešimčių WDBJ darbuotojų, kurių daugelis buvo susikibę rankomis.

„Nemanau, kad buvome nustatę, kad jo psichika būtų sutrikusi. Buvome aiškiai nustatę problemų dėl jo darbo kokybės“, – pridūrė kanalo vadovas.

J. Marksas teisino televizijos personalo parinkimo tvarką ir sakė, kad CBS naudoja „labai kruopščią darbuotojų atrankos programą“.

V. L. Flanagano biografija buvo patikrinta, o visi duomenys apie jį buvo palankūs, sakė generalinis direktorius.

Problemų iškilo tik tuomet, kai tas darbuotojas jau buvo priimtas, pažymėjo J. Marksas.

„Vesterio elgesys įkyrėdavo daugeliui žmonių naujienų kanale“, – pridūrė jis.

V. L. Flanaganas, kuris darbe buvo žinomas kaip Bryce‘as Williamsas, televizijai „ABC News“ atsiųstame manifeste tikino patyręs diskriminaciją kaip juodaodis žurnalistas gėjus.

J. Marksas sakė, kad 2013 metais pateikti skundai, esą su V. L. Flanaganu buvo nesąžiningai elgiamasi, buvo „nedelsiant ištirti ir pripažinti neturinčiais pagrindo“.

Kol dirbo televizijoje, V. L. Flanaganas įvykdė įsipareigojimą pasitikrinti pas psichiatrą, bet galiausiai buvo atleistas.

Jis buvo išlydėtas iš pastato su policijos palyda ir pademonstravo grėsmingą ženklą, įteikęs medinį kryžių naujienų direktoriui ir pareiškęs „Jums jo prireiks“, pasakojo J. Marksas.

Išeidamas jis taip pat išsakė „paniekinamą komentarą“ Adamui Wardui – televizijos operatoriui, kuris buvo nušautas trečiadienį.

V. L. Flanaganas buvo pateikęs skundą Darbuotojų lygių galimybių komisijai ir ieškinį teismui, prašydamas iškelti civilinę bylą, bet tie dokumentai buvo atmesti, sakė WDBJ vadovas.

„Per visus tuos tyrimus buvo nustatyta, kad joks sveiko proto žmogus nebūtų palaikęs paminėtų incidentų diskriminacija arba persekiojimu“, – pabrėžė J. Marksas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi