Pasaulyje

2019.12.06 10:43

Streiko metu Prancūzijoje prasiveržė smurtas, policija naudojo ašarines dujas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.06 10:43

Paryžiaus policija ketvirtadienio vakarą ašarinėmis dujomis turėjo tramdyti riaušininkus, kurie chaosu pavertė protestą prieš vyriausybės pradėtą pensijų sistemos reformą. Ketvirtis milijono žmonių buvo išėję į sostinės gatves.

Iš pradžių demonstracija buvo taiki, kol nepasirodė „geltonųjų liemenių“ protestuotojai, ėmęsi radikalių veiksmų.

Žinios. Pažinti teatro istoriją kviečia prieškario lėlės: daugelį eksponatų galima liesti

Sulaikyta apie 70 žmonių. Visuotinio streiko išvarginti prancūzai penktadienį lengviau neatsikvėps. Viešojo transporto darbuotojai streikuos iki pirmadienio, pranešė profesinės sajungos.

Geležinkelių operatorė perspėjo, kad traukinių eismas bus sutrikdytas. Paryžiuje ketvirtadienį normaliai veikė tik 2 iš 16-kos metro linijų, panaši padėtis bus ir penktadienį.

Atšaukta penktadalis skryžių į ir iš Paryžiaus, Liono, Marselio, Tuluzos, Bordo oro uostų. Prancūzai protestuoja prieš Vyriausybės mėginimą reformuoti pensijų sistemą.

Taip pat skaitykite

Jie būgštauja, kad įvedus universalią sistemą, kai išmokas lems „uždirbti“ taškai, teks vėliau eiti į pensiją, o išmokos mažės. Prancūzijoje reformuoti pensijų sistemą bandyta ir 1995 metais, bet tuomet didžiuliai streikai privertė Vyriausybę trauktis.