Pasaulyje

2019.12.05 10:58

Tūkstančiai Kolumbijos piliečių išėjo protestuoti į gatves, didina spaudimą Vyriausybei

ELTA2019.12.05 10:58

Dešimtys tūkstančių Kolumbijos piliečių trečiadienį išėjo protestuoti į gatves visoje šalyje, siekdami didinti spaudimą prezidento Ivano Duque Vyriausybei.

Sostinėje Bogotoje protestuodami žygiavo mokytojai, mokiniai, ūkininkai, profesinių sąjungų nariai ir čiabuviai. Tūkstančiai jų susirinko centrinėje Bolivaro aikštėje, kai kurie dainavo ir šoko.

Protestai vyko ir kituose Kolumbijos miestuose.

„Protestuojame prieš valdžios savivalę, korupciją. Neturime sveikatos priežiūros, neįgyjame išsilavimo“, - sakė vienas protestuotojas.

Protestai Kolumbijoje prasidėjo prieš kelias savaites. Nedideli protestai rengiami kasdien, bet trečiadienį visoje šalyje vykę protestai buvo tik trečias kartas nuo protestų pradžios, kai demonstracijos buvo rengiamos visos šalies mastu. Kai kur protestai virto smurtiniais, pranešta apie protestuotojų ir policininkų susirėmimus Kalio ir Medeljino miestuose.

Iki šiol per protestus žuvo mažiausiai penki žmonės.

Protestuotojų reikalavimai dideli ir įvairūs, vieni reikalauja, kad švietimas taptų labiau prieinamas visiems gyventojams, kiti protestuoja prieš Vyriausybės planus didinti pensinį amžių ir sumažinti minimalų darbo užmokestį jauniems darbuotojams.

Protestuotojai reiškia nepasitenkinimą I. Duque konservatorių Vyriausybe, planuojamomis ekonominėmis reformomis ir tuo, kad Vyriausybė nesiima pakankami veiksmų, jog užkirstų kelią korupcijai ir žmogaus teisių aktyvistų žudymams.