Pasaulyje

2015.08.28 01:05

Pieš susitikimą dėl migrantų krizės – žiauraus nusikaltimo atskleidimas

LRT TV naujienų tarnyba, BNS, LRT.lt2015.08.28 01:05

Balkanų valstybių lyderiai susitinka su Vokietijos kanclere, ragindami Europos Sąjungą labiau padėti dorojantis su nematytu migrantų srautu.

Balkanų valstybių lyderiai susitinka su Vokietijos kanclere, ragindami Europos Sąjungą labiau padėti dorojantis su nematytu migrantų srautu.

Derybose Vienoje dalyvauja šalys, nepriklausančios Europos Sąjungai. Forumas skirtas aptarti bendrijos santykius su šalimis kandidatėmis, bet jį užgožė migracijos krizė ir žiaurus nusikaltimas.

Likus vos porai valandų iki susitikimo, Austrijos greitkelyje stovėjusiame krovininiame automobilyje rasta mirusių migrantų kūnų.

Automobilis, kuriame buvo maždaug 20–50 migrantų kūnai, aptiktas stovėjimo aikštelėje šalia greitkelio Burgenlando žemėje, policijos atstovas Hansas Peteris Doskozilas sakė spaudos konferencijoje.

„Visi mes esame sukrėsti siaubingos naujienos. Juk šie žmonės atvyko ieškodami saugumo, – sakė Vienoje viešinti Vokietijos kanclerė Angela Mekel. – Tai yra perspėjimas, kad turime dirbti spręsdami šią problemą ir pademonstruoti solidarumą.“

„Ši tragedija mus giliai sukrėtė, – sakė šalies vidaus reikalų ministrė Johanna Mikl-Leitner. – Žmonių kontrabandininkai yra nusikaltėliai. Jeigu kas nors dar mano, kad jie kažkaip padeda žmonėms, jie neteisūs“.

Vidaus reikalų ministrė pranešė, kad Austrija artimiausiu metu sustiprins sienos apsaugą ir intensyviau tikrins atvykstančius tarptautinius traukinius. Taip pat ji 27 Europos Sąjungos šalis paskatino visiškai netoleruoti žmonių kontrabandininkų.

Kokiomis aplinkybėmis mirė šie migrantai ir kiek laiko jie išgulėjo tame automobilyje, nežinoma.

Per Makedoniją ir Serbiją daugiau kaip dešimt tūkstančių migrantų keliauja iš Europos Sąjungos narės Graikijos į kitą Europos Sąjungos valstybę Vengriją, kur jie tikisi pasinaudoti Šengeno erdve ir pasiekti turtingesnes šalis, tokias kaip Vokietija ar Nyderlandai.

Vien trečiadienį į Vengriją atvyko rekordinis skaičius – trys tūkstančiai žmonių. Makedonijos ir Serbijos ministrai perspėjo, kad neįmanoma tikėtis krizės sprendimo, kol nebus bendrų Europos Sąjungos veiksmų. Briuselis kol kas tik skiria skubią finansinę pagalbą migrantams registruoti, pamaitinti ir suteikti pastogę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.