Pasaulyje

2015.08.27 17:26

Pabėgėlių antplūdis Vengrijoje pasiekė naują rekordą

BNS 2015.08.27 17:26

Vengrijai skubant stiprinti savo sienos su Serbija apsaugą pabėgėliai toliau plūsta į šalį rekordiniu tempu, rodo ketvirtadienį policijos paskelbta statistika.

Vengrijai skubant stiprinti savo sienos su Serbija apsaugą pabėgėliai toliau plūsta į šalį rekordiniu tempu, rodo ketvirtadienį policijos paskelbta statistika.

Trečiadienį į Vengriją atvyko maždaug 3 241 migrantas, tarp jų beveik 700 vaikų. Tai didžiausias kada nors per vieną dieną į šalį atvykusių migrantų skaičius, sakoma policijos pranešime.

Dauguma tų žmonių kirto sieną netoli Reskės miestelio. Dauguma migrantų savo sekinančią kelionę pradėjo Sirijoje, Afganistane arba Pakistane.

Sieną kertantis geležinkelis ties Reske yra viena iš nedaugelio vietų, dar neužtvertų nauja spygliuotų vielų tvora, kuri turėtų būti įrengta palei visą 175 km ilgio sieną su Serbija iki šio mėnesio pabaigos.

Budapeštas deda tolesnes pastangas apriboti tą antplūdį, o policijos vadovas Karoly Pappas nurodė, kad papildomi 2 000 „pasienio medžiotojų“ rugsėjį bus pasiųsti patruliuoti prie sienos, kur jau dabar sutelkta daug saugumo pareigūnų.

Valdančioji partija „Fidesz“ sakė svarstanti galimybę pasiųsti armiją padėti suvaldyti šią krizę, kai perpildytame pabėgėlių registracijos centre Reskėje kilo riaušės, o policija tramdė migrantus ašarinėmis dujomis.

„Neteisėti migrantai tampa vis labiau agresyvūs; negalime toleruoti to, kas įvyko Reskėje, negalime sutikti su tokia agresija“, – sakė įtakingas „Fidesz“ veikėjas Szilardas Nemethas, parlamento Nacionalinio saugumo komiteto pirmininko pavaduotojas.

Dėl to pasiūlymo vyks debatai neeilinėje parlamento sesijoje rugsėjo pradžioje, per kurią įstatymų leidėjai taip pat balsuos dėl pasiūlymų numatyti baudžiamąją atsakomybę už neteisėtą sienos kirtimą ir pasienio užtvarų gadinimą.

Europą krečiant didžiausiai migrantų krizei nuo Antrojo pasaulinio karo, Vengrija, kaip ir Italija bei Graikija, tapo „pafrontės“ šalimi, kuriai tenka didžiausia našta.

Migrantams, kurie patenka į Vengriją, Šengeno zonos narę, tampa gana lengva pasiekti turtingesnes ES šalis, tokias kaip Vokietija ir Švedija, kur svajoja patekti dauguma atvykėlių.