Pasaulyje

2019.12.07 20:50

Rusijos kelionių agentūros siūlo ekskursijas po Siriją ir kviečia aplankyti sunaikintus miestus

LRT.lt2019.12.07 20:50

Rusijos kelionių operatoriai pradėjo rengti turistines keliones į Siriją, nepaisydami valdžios perspėjimų vengti karo alinamos šalies pavojų, rašo BBC.

Remiantis Rusijos žiniasklaidos pranešimais, dvi turizmo agentūros siūlo keliones į šią šalį, pradedant Libano sostine Beirutu taip pat siūloma aplankyti septynis Sirijos miestus.

Aštuonių dienų kelionės aprašyme numatytas apsilankymas sostinėje Damaske, Alepe ir „dykumos nuotaka“ vadinamoje romėniškoje Palmyroje. Kelionės kaina prasideda nuo 1950 JAV dolerių, papildomai mokant už lėktuvo bilietus, vizą ir kelionės draudimą.

Pasirodžius žiniasklaidos pranešimams apie tokias keliones, Rusijos federalinė turizmo agentūra išplatino rekomendacijas visoms turizmo agentūroms liautis jas organizavus, o rusų turistams patarė vengti kelionių į Siriją, kol „situacija normalizuosis.“

„Neminėkite karo“

Įspėjimas turėjo ribotą poveikį, nes vienas kelionių organizatorius – „Kilimanjaro“ – savo reklamą pašalino, rašo BBC.

Pirmoji „Kilimanjaro“ suorganizuota ekskursija į Siriją įvyko spalį. Prieš priimdama sprendimą atsisakyti šios krypties, kelionių agentūra savo tinklalapyje skelbė, kad kita kelionė planuojama 2020 m. balandžio 3 dieną.

Kelionių organizatoriaus „Miracle“ tinklalapyje vis dar skelbiama numatomos kelionės į Siriją data – 2020 m. kovo 14 diena.

Ekskursinės programos „Artimųjų Rytų legendos“ aprašyme pateikiama istorinė informacija apie lankytinas vietas, tačiau būsimi keliautojai neįspėjami apie pavojus, kurie gali kilti, lankant šalį karo įkarštyje.

Kelionių organizatoriai ne kartą pabrėžė, kad planuojami maršrutai net nepriartėja prie šalies šiaurės vakaruose esančios Idlibo provincijos – paskutinės sukilėlių tvirtovės Sirijoje – be to, paaiškino, kad jie tiesiog atnaujina keliones, sustabdytas dėl politinio nestabilumo šalyje, rašo BBC.

Siriją jau aštuonerius metus alina karinis konfliktas, įsiplieskęs po to, kai 2011 m. taikus sukilimas prieš prezidentą Basharą al-Assadą peraugo į nuožmų pilietinį karą.

Kelionių vadovų leidėjas „Lonely Planet“ šią šalį apibūdina kaip vieną pavojingiausių pasaulyje: „Trumpai tariant, negalite ten vykti. O jei galite, geriau nevykite.“

„Beprotiška idėja“

Šios žinutės pro akis nepraleido ne vienas rusas, suskubęs socialiniuose tinkluose išsakyti savo nuomonę apie netikėtą kelionių kryptį, rašo BBC.

„Šalis be galo įdomi, tačiau vykti ten šiuo metu yra beprotybė,“ – rašė vienas diskusijų forumo „Otzyv.ru“ vartotojų.

Tinklaraštininkas Belaruka1971 tviteryje juokavo: „Atvykus į šalį išduodamas automatas ir šalmas.“

Dar viename sarkastiškame įraše tinklaraštininkas Prof. Preobraženskis aiškino: „Kelionės kaina apie 2 tūkst. dolerių. Labai įdomi verslo idėja imti pinigus iš rusų tam, kad parodytum jiems, kaip tie pinigai prieš tai buvo išleisti.“

Anot BBC, siekdamas pabrėžti idėjos absurdiškumą, Rusijos žiniasklaidos portalas „Lenta.ru“ savo „Twiterio“ paskyroje pasidalino kareivių su automatais, stovinčių šalia karinės transporto priemonės, nuotrauka su užrašu: „Kai galų gale sulaukiate pervežimo iki viešbučio.“

Ir nors daugeliui idėja aplankyti Siriją atrodo mažų mažiausiai beprotiška, yra bebaimių turistų, kuriems tokia ekskursija visai patraukli. Kaip Rusijos pasienio apsaugos tarnyba informavo verslo dienraštį „Komersant“, 2019 m. Siriją aplankė 334 rusų turistų – tris kartus daugiau nei 2018 m.

Artimųjų Rytų eksperto Grigorijaus Leontjevo skaičiavimais Sirijos turizmo potencialas per ateinančius dvejus-trejus metus turėtų siekti dešimtis tūkstančių žmonių. O kol kas jis pripažįsta, kad daugiausiai galimybėmis aplankyti šią šalį domisi aistringi turistai ir tinklaraštininkai, rašo BBC.

Populiarus tinklaraštininkas Ilja Varlamovas yra vienas iš tų drąsuolių, šiais metais aplankiusių Siriją. Savo tinklalapyje jis parašė ilgą įrašą apie tai, ką patyrė keliaudamas ir organizuodamas kelionę.

„Sirija nėra vien karas, – rašo jis. – Yra didelių miestų, senovinių griuvėsių, netgi kurortų. Nepaisant to, kad ne vienerius metus šalį alina pilietinis karas, taikus gyvenimas tęsiasi.“