Pasaulyje

2019.12.03 09:51

Lenką, Londone kovojusį su teroristu, apdovanos aukščiausiu Lenkijos medaliu už drąsą

LRT.lt2019.12.03 09:51

Lenkijos pilietį Lukaszą, kuris kovojo su peiliais besišvaisčiusiu užpuoliku ant Londono tilto naudodamas 1,5 metro ilgio narvalo iltį, Lenkija žada apdovanoti valstybiniu medaliu už drąsą. Šiuo metu vyras dėl patirtų sužeidimų gydomas ligoninėje, rašo „Deutsche Welle“.

Lenkija teigia, kad vyrui bus skirtas aukščiausias apdovanojimas už pasiaukojimą ir drąsą. Šalies teisingumo ministro Zbigniewo Ziobro atstovas Janas Kanthakas tviteryje paskelbė, kad Lenkijos prezidento bus prašoma skirti apdovanojimą už drąsą, nes Lukaszas „rizikavo savo gyvybe“ ir „padėjo nugalėti teroristą“.

Britanijos spauda rašė, jog netoli išpuolio vietos žuvų turguje dirbęs lenkas Lukaszas, išgirdęs žmonių riksmus, išbėgo laukan, pamatė kas vyksta ir bėgo tramdyti užpuoliko su nuo sienos nusikabinta 1,5 metro narvalo iltimi, rašo „Deutsche Welle“.

Dėl tokio poelgio Lukaszas ir dar 2 užpuoliką tramdę vyrai jau vadinami herojais.

Taip pat skaitykite

Drąsaus poelgio metu užpuolikas sužeidė lenką peiliu. Per išpuolį žuvo 2 žmonės. Išpuolį surengęs vyras, vardu, Khanas buvo nukautas į įvykio vietą atskubėjusios policijos pareigūnų.

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis tviteryje rašė, kad Varšuva didžiuojasi Lukaszu ir kad „prieš teroristą leidžiamą naudoti kiekvieną ginklą“.

Taip pat skaitykite