Pasaulyje

2019.12.03 07:39

Laikas atsisveikinti: Junckeris postą užleidžia Ursulai von der Leyen

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.03 07:39

Jeanas-Claude`as Junckeris antradienį Europos Komisijos pirmininko postą oficialiai perduos Ursulai von der Leyen. Jos vadovaujamą Europos Komisiją triuškinama dauguma balsų praėjusią savaitę patvirtino Europos parlamentas.

U. von der Leyen teigia subūrusi puikią Europos komandą, beveik užtikrinta lyčių lygybė – iš 27 eurokomisarų – 12 moterų.

Lietuvos deleguotam Virginijui Sinkevičiui atiteko aplinkos ir vandenynų eurokomisaro postas. Naujos sudėties Europos Komisijos kadencija prasidėjo sekmadienį, o antradienį vyks pirmas posėdis.

Taip pat skaitykite

Praėję penkeri metai nebuvo iškylas. Buvo sunkių momentų, išlikusių mano atmintyje, ir buvo labai gražių atsiminimų apie labai ypatingus momentus“, – rašė savo straipsnyje portale „Politico“ kadenciją baigiantis J. C. Junckeris.

Kaip vienus sunkiausių laikotarpių jis įvardijo Graikijos krizę 2015-aisiais bei ES kritiškus referendumus Nyderlanduose, Danijoje, Šveicarijoje ir galiausiai Didžiosios Britanijos gyventojų sprendimą palikti ES.

„Per praėjusius penkerius metus aš dažnai jaučiausi kaip Europos šeimos terapeutas, kuris siekė, kad visi būtų laimingi“, – teigė J. C. Junckeris. Jis prisipažino, jog jam „plyšta širdis matant, kaip viena narė palieka mūsų Sąjungą“.

Kaip ryškiausius savo kadencijos momentus J. C. Junckeris, be kita ko, išskyrė 2015 metų Paryžiaus klimato kaitos susitarimą, 60-ąjį ES gimtadienį Romoje 2017-aisiais bei tarptinklinio ryšio mokesčių panaikinimą 2017 metais. Ypatingu komplimentu jis laikąs iš JAV prezidento Donaldo Trumpo lūpų išgirstus jo apibūdinimus „kietas riešutėlis“ ir „brutalus žudikas“.

Taip pat skaitykite