Pasaulyje

2019.12.02 18:12

„Amnesty International“: per protestus Irane žuvo mažiausiai 208 žmonės

atnaujinta 18.28
Elzbieta Reivytytė, ELTA2019.12.02 18:12

Manoma, kad Irane per praėjusį mėnesį šalį krėtusius protestus, kuriuos sukėlė padidėjusios degalų kainos, žuvo mažiausiai 208 žmonės, pirmadienį paskelbė „Amnesty International“ organizacija.

„Irane žmonių, kurie, kaip manoma, žuvo lapkričio 15 d. prasidėjusių protestų metu, skaičius išaugo iki 208, remiantis patikimomis ataskaitomis, kurios pasiekė (mūsų) organizaciją“, – informavo Londone įsikūrusi žmogaus teisių grupė. Tikėtina, kad iš tiesų žuvusiųjų skaičius gali būti smarkiai didesnis, teigė „Amnesty International“ atstovai.

Organizacijos direktorius Artimiesiems Rytams Philipas Lutheris teigė, kad toks didelis žūčių skaičius yra „įrodymas, jog Irano saugumo pajėgos surengė siaubingą žudynių sąmokslą.“ Aktyvistas paragino tarptautinę bendruomenę užtikrinti, kad už tai atskaitingi asmenys atsakytų už savo veiksmus.

„Žūtis daugiausiai nulėmė šaunamųjų ginklų naudojimas“, – kiek anksčiau skelbė „Amnesty International“ atstovai.
Aktyvistai taip pat teigė, kad, remiantis organizacijos surinkta informacija, „aukų artimiesiems buvo grasinama, jiems liepta nesišnekėti su žiniasklaidos atstovais, neleista rengti laidojimo ceremonijų.“

„Kai kurios šeimos taip pat yra verčiamos mokėti didžiules sumas, kad galėtų susigrąžinti artimųjų palaikus“, – skelbė organizacija.