Pasaulyje

2019.12.02 13:44

Humoras ar antisemitizmas – dėl kaltinimų Belgijos miestas atšauks UNESCO statusą karnavalui

LRT.lt2019.12.02 13:44

Belgijos Alsto miestas pakliuvo į skandalą, kai kasmetiniame karnavale dalyvavo karikatūra, vaizduojanti žydus, sėdinčius ant pinigų maišo. Miesto vadovai teigia, kad jiems įgriso kaltinimai antisemitizmu. Todėl jie nori, kad karnavalas būtų pašalintas iš UNESCO paveldo sąrašo, rašo „Deutsche Welle“.

Miestas sulaukė viešo pasmerkimo, kai kovą vykusiame parade dalyvavo žydus ortodoksus, sėdinčius ant pinigų maišo, vaizduojanti karikatūra. UNESCO, Europos Sąjunga ir įvairios žydų grupės pavadino šį epizodą antisemitiniu, o ES pridėjo, kad jis primena 4 deš. nacistinėje Vokietijoje dalintas karikatūras.

„Mes nei antisemitai, nei rasistai. Visi kurie tai remia, elgiasi nesąžiningai. Alstas visada liks pašaipų ir satyrų sostine“, – „Deutsche Welle“ cituoja miesto mero Christopho D‘Haese žodžius. Meras sakė, kad miestui užtenka kaltinimų, todėl valdžia nori pašalinti karnavalą iš UNESCO paveldo sąrašo.

600 metų rengiamas Alsto karnavalas kasmet sutraukia dešimtis tūkstančių žiūrovų. Šventė yra žinoma dėl provokuojančio ir satyriško parado, kuriame dažnai šaipomasi iš įžimybių, religinių ir politinių lyderių.

C. D`Haese sakė, kad jis nenori būti „humoro policininku“: „Mes esame ant slidaus ir pavojingo šlaito krašto, kai žmonės galės spręsti, iš ko galima juoktis.“

Karnavalas ir anksčiau buvo kaltinamas antisemitizmu, kai 2013 metais vieni dalyviai, apsirengę nacistinėmis SS uniformomis, žygiavo šalia pripučiamos figūros, kuri priminė nacių traukinių vagonus, kuriais žydai buvo gabenami į konclagerius.

UNESCO šiam festivaliui suteikė pasaulio paveldo statusą 2010 metais.