Pasaulyje

2019.11.29 22:17

Po teroro incidento Londone – išpuolis Hagoje: peiliu sužaloti keli žmonės

LRT.lt, BNS2019.11.29 22:17

Penktadienio vakarą – dar vienas išpuolis. Nyderlandų policija praneša, kad Hagos mieste peiliu sužaloti keli žmonės, skelbia BBC.

Žmonės buvo subadyti netoli Nyderlandų parlamento rūmų. Hagoje yra įsikūrusi šalies Vyriausybė ir kai kurios tarptautinės organizacijos.

„Keli sužeisti per subadymo incidentą Didžiojo Turgaus gatvėje Hagoje. Įvykio vietoje dirba specialiosios tarnybos“, – sakoma policijos „Twitter“ žinutėje.

Vėliau policija nurodė, kad trys žmonės buvo sužeisti per numanomą išpuolį, įvykdytą Europos miestuose tvyrant padidėjusiai įtampai dėl anksčiau penktadienį įvykusio įtariamo teroristinio subadymo Londone, pareikalavusio dviejų žmonių gyvybių.

Olandų naujienų agentūra ANP citavo šaltinius, sakiusius, kad „nebuvo kalbų apie teroro motyvą“, bet kol kas jokios prielaidos nėra patvirtintos.

Incidentas įvyko itin judrioje gatvėje, kurioje daug praeivių ir parduotuvių. Policija nurodė ieškanti apie 40–50 metų „tamsoko gymio vyro“, vilkėjusio juodą striukę, užsidėjusį šaliką ir pilkas sportines kelnes.

Policija paragino visuomenę susisiekti su jais, jei jie mato asmenį, atitinkantį įtariamojo apibūdinimą. Jie taip pat paprašė, kad visi, turintys nuotraukų ar filmuotos medžiagos iš įvykio vietos, nusiųstų jį policijai.

Šiuo metu Nyderlanduose esanti LRT žurnalistė Elona Huijben-Puščiūtė sako, kad incidentas įvyko judrioje gatvėje, kur buvo itin daug žmonių.

„Gyventojai lankėsi prekybos centruose dėl „Juodojo penktadienio“ nuolaidų, todėl yra ekstremaliai daug žmonių“, – LRT RADIJUI pasakoja ji.

Virš gatvių skraidė policijos sraigtasparniai; atvažiavo kelios greitosios pagalbos mašinos.

Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip dešimtys pirkėjų iš prekybos centų bėga judrioje gatvėje.

Šis išpuolis surengtas praėjus vos kelioms valandoms po išpuolio Londone, kai ant Londono tilto peiliu ginkluotas vyras užpuolė praeivius. Sostinės teisėsauga informavo, kad mažiausiai du žuvo, yra dar sužeistų, o užpuolikas nukautas.

Taip pat skaitykite

Išpuolį pareigūnai tiria kaip teroro incidentą.

Vos po kelių valandų nuo įvykių Londone: naujas išpuolis Nyderlanduose