Pasaulyje

2019.11.28 20:09

Graikija teigia, kad ES privalo labiau stengtis dėl migrantus priimančių šalių

ELTA2019.11.28 20:09

Graikija jaučia įtampą ir patiria sunkumų į stovyklas priimdama tūkstančius migrantų. Europa privalo parengti politiką, padėsiančią palengvinti šią krizę, sakė Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių reikalų vyriausiasis komisaras Filippas Grandis, skelbia „Reuters“.

Graikijoje lankydamasis F. Grandis teigė, kad sąlygos po atviru dangumi esančioje didelėje stovykloje Lesbo saloje „kelia labai didelį nerimą“.

Trečiadienį komisaras apsilankė stovykloje „Moria“, kuri skirta 3 000 žmonių, bet šiuo metu joje glaudžiasi daugiau kaip 15 tūkst. žmonių.

F. Grandis mano, kad Europos Sąjunga (ES) privalo labiau stengtis, kad padėtų Graikijai susidoroti su besitęsiančia migrantų ir pabėgėlių krize. Pasak komisaro, Europa turi padėti susidoroti su krizine padėtimi Graikijoje, kur maždaug 5 000 vaikų migrantų gyvena išnaudojimo ir smurto pavojuje.

„Europa turi labiau padėti Graikijai, kuri yra ES dalis“, – teigė komisaras.

Kasdien šimtai migrantų atvyksta iš Turkijos į Graikijos salos. Stovyklose salose gyvena maždaug 39 tūkst. žmonių – gerokai daugiau nei gali iš tiesų, o dar 22 tūkst. žemyninėje Graikijos dalyje.

Praėjusią savaitę Graikijos vyriausybė teigė, kad jai nepavyko įtikinti kitų ES šalių priimti apie 3 tūkst. vaikų.

„Atvirai kalbant... jei Europa nejaučia, kad turi dalytis atsakomybe dėl vaikų, kurie neturi namų, šeimų ir ateities, esu sunerimęs dėl Europos“, – sakė F. Grandis.