Pasaulyje

2019.11.28 11:47

Kongo DR rytuose smogikai nusiaubė kovos su Ebolos virusu centrą, nužudyti trys žmonės

ELTA2019.11.28 11:47

Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) rytuose grupuotės „Mai Mai“ smogikai užpuolė kovos su Ebolos virusu centrą ir nužudė mažiausiai tris jo darbuotojus. Tai ketvirtadienį pranešė televizijos kanalas "Al Jazeera", remdamasis medikais.

„Medicinos centras Biakate (Iturio provincija) buvo užpultas trečiadienio vakarą. Smogikai nužudė du mūsų darbuotojus, keli žmonės sunkiai sužeisti“, – sakė žurnalistams vakcinacijos nuo Ebolos viruso programos vadovas Mustapha Hansas Bateyi`s. Jis pridūrė, kad dar keli žmonės dingo be žinios.

Dar vienas centro darbuotojas buvo nužudytas, kai mėgino bėgti. Užpuolikai padegė pastatą ir šalia jo stovėjusius automobilius.

Praėjusių metų spalį KDR ginkluotosios pajėgos šalies rytuose pradėjo didžiausią pastaraisiais metais operaciją prieš smogikų būrius. Pagrindinių veiksmų jos imasi Šiaurės Kivu provincijoje, kuri ribojasi su Uganda ir Ruanda. Priverstos traukti teroristinės grupuotės mėgina sukelti suirutę KDR rytuose, kad sustabdytų reguliarių šalies armijos dalių puolimą.

Blogėjant situacijai Pasaulio sveikatos organizacija ir JT Vaikų fondas (UNICEF) lapkričio 26 d. nusprendė evakuoti dalį savo darbuotojų iš pavojingiausių rajonų KDR rytuose. Tad šios šalies dalies gyventojų vakcinacijos nuo Ebolos viruso programos mastas sumažės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt