Pasaulyje

2019.11.28 10:22

Ukraina pasmerkė „Apple“ sprendimą dėl Krymo: tarptautinė politika – ne jūsų stiprioji pusė

ELTA2019.11.28 10:22

Ukraina griežtai sukritikavo „Apple“ dėl sprendimo aneksuotą Krymo pusiasalį įvardyti Rusijos dalimi. Pasak Ukrainos užsienio reikalų ministro Vadymo Prystaiko, JAV technologijų milžinei „nė trupučio nerūpi“ Ukrainos žmonių skausmas.

Rusijos parlamentarai trečiadienį paskelbė, kad „Apple“ sutiko su Maskvos reikalavimu „Apple“ žemėlapiuose ir orų programėlėse Krymą įvardyti Rusijos teritorijos dalimi.

„Leiskite man tai paaiškinti jūsų žodžiais, „Apple“, – tviteryje rašė V. Prystaiko.

„Įsivaizduokite, kad jūs šaukiate, jog jūsų dizainą ir idėjas, ilgus metus darbo ir dalelę jūsų širdies pavagia didžiausias jūsų priešas, tačiau tada kokiam nors neišmanėliui nė trupučio nerūpi jūsų skausmas. Apima toks jausmas, kai pavadinate Krymą Rusijos žeme“, – teigė ministras.

„Apple“, prašau, pasilikite aukštųjų technologijų ir pramogų srityje. Tarptautinė politika nėra jūsų stiprioji pusė“, – pareiškė V. Prystaiko.

Trečiadienį Krymo pusiasalis ir didžiausi jo miestai Sevastopolis ir Simferopolis „Apple“ programėlėse, jas naudojant iš Rusijos teritorijos, buvo pažymėti kaip Rusijos dalis.

Maskva ne kartą spaudė užsienio bendrovės pripažinti pusiasalį šalies dalimi. Pavyzdžiui, „Google“ savo žemėlapiuose Krymo nepriskiria nei Rusijai, nei Ukrainai.

Rusija aneksavo Krymą 2014 m. Tokį žingsnį pasmerkė tarptautinė bendruomenė. Po to sekė Rusijos remiamų separatistų karas Rytų Ukrainoje, pasiglemžęs 13 tūkst. žmonių gyvybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.