Pasaulyje

2015.08.25 15:51

Rusijos teismas įkalino O. Sencovą 20 metų

ELTA2015.08.25 15:51

Rusijos teismas skyrė Ukrainos režisieriui 39 metų Olegui Sencovui 20 metų laisvės atėmimo bausmę už „teroristinių aktų“ organizavimą Kryme, skelbia BBC.

Rusijos teismas skyrė Ukrainos režisieriui 39 metų Olegui Sencovui 20 metų laisvės atėmimo bausmę už „teroristinių aktų“ organizavimą Kryme, skelbia BBC.

O. Sencovas buvo sulaikytas 2014 metų gegužę per protestus prieš Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją.

Vyriškis neigia jam pareikštus kaltinimus ir tvirtina, kad jie yra politiškai motyvuoti. Tuo metu Rusija aiškina, kad ukrainietis nėra politinis kalinys.

Kitam Krymo aktyvistui, Aleksandrui Kolčenkai, kuris buvo teisiamas kartu su O. Sencovu, skirta 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Po verdikto paskelbimo Šiaurės Kaukazo apygardos kariniame teisme abu kaltinamieji uždainavo Ukrainos nacionalinį himną.

O. Sencovas, kurį 2011 metais išgarsino jo kurta juosta „Gamer“, buvo apkaltintas sąmokslu susprogdinti Lenino skulptūrą Kryme ir padegti tame pusiasalyje įsikūrusių promaskvietiškų politinių organizacijų biurus.

Ukrainos vyriausybė tvirtina, kad režisierius buvo apkaltintas, kadangi palaiko Kijevo vyriausybę ir smerkia Krymo aneksiją.

O. Sencovas yra vienas iš daugelio ukrainiečių, kalinamų Rusijoje. Tarp jų – Ukrainos karinių oro pajėgų pilotė Nadežda Savčenko, kaltinama dviejų rusų žurnalistų nužudymu. JAV teigia, kad šie ukrainiečiai yra Rusijos kalinami belaisviai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt