Pasaulyje

2019.11.27 15:05

Sunkvežimyje šalia Londono rasti dešimčių vietnamiečių palaikai perduodami artimiesiems

LRT.lt, BNS2019.11.27 15:05

Vietnamas ir Jungtinė Karalystė dirba kartu, kad būtų perkelti 39 vietnamiečių kūnai, kurie spalį rasti sunkvežimyje netoli Londono.

16 aukų kūnai jau perduoti gedintiems artimiesiems, rašo "Deutsche Welle", remdamasi Vietnamo Užsienio reikalų ministerijos pranešimu.

Spalio 23 dieną aštuonių moterų ir 31 vyro kūnai buvo rasti vilkiko priekaboje šaldytuve į rytus nuo Londone esančiame pramoninės rajone. Prieš tai priekaba buvo atgabenta keltu iš Zebriugės uosto Belgijoje.

Daugelis aukų buvo kilę iš neturtingo regiono vidurio Vietname, kur pagrindinis pajamų šaltinis yra žvejyba, ūkininkavimas ar darbas gamyklose. Be to, dažna žuvusiųjų šeima buvo pasiskolinusi tūkstančius dolerių, kad pasiųstų savo vaikus į Didžiąją Britaniją, tikintis, kad jie ras gerai apmokamą darbą ir siųs jiems pinigus paskoloms išmokėti.

Incidentas pabrėžė neteisėtos imigracijos pavojus Britanijoje, kur Vietnamo piliečiai dažnai suranda darbą grožio salonuose ar nelegaliuose kanapių ūkiuose.

Kaltę vairuotojas iš dalies pripažino

Vilkiko vairuotojas britas pirmadienį pateikė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl sąmokslo suteikti pagalbą neteisėtai imigruoti.

25 metų Maurice'as Robinsonas, duodamas parodymus Londono centriniam baudžiamajam teismui iš sugriežtinto saugumo Belmaršo kalėjimo, pripažino savo kaltę pagal du iš 43 jam iškeltų kaltinimų punktų.

Iš Šiaurės Airijos kilusiam M. Robinsonui iškelti 39 kaltinimai, susiję su žmogžudyste, sąmokslu vykdyti prekybą žmonėmis, sąmokslu padėti neteisėtai imigruoti ir pinigų plovimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.