Pasaulyje

2019.11.26 15:45

Buvęs Jelcino patikėtinis: Putiną du kartus mėginta atleisti iš FSB vadovo posto

LRT.lt2019.11.26 15:45

Buvęs Rusijos eksprezidento Boriso Jelcino administracijos vadovas teigia, kad praeityje Vladimirą Putiną du kartus mėginta atleisti iš Federalinės saugumo tarnybos direktoriaus pareigų, tačiau to neleido tuometis šalies vadovas.

FSB V. Putinas vadovavo nuo 1998 m. liepos iki 1999 m. kovo. Buvęs B. Jelcino patikėtinis Valentinas Jumaševas Jekaterinburge, B. Jelcino centre, kalbėjosi su Rusijos žiniasklaidos veteranu Vladimiru Pozneriu.

„Mažai žinomas faktas, kalbant apie Primakovą (Rusijos ministras pirmininkas 1998 m. rugsėjį – 1999 m. gegužę), kad jis bandė du kartus atleisti Putiną iš FSB direktoriaus posto“, – pokalbyje sakė V. Jumaševas, kurio žodžius cituoja „The Moscow Times“.

Paklausus, kas tam sutrukdė, jis atsakė, esą „Borisas Nikolajevičius“ (Jelcinas).

V. Jumaševo teigimu, B. Jelcinas matė V. Putino asmenyje žmogų, kuris „tęs liberalias ir rinkos reformas, kurias Rusija buvo pradėjusi“.

“(Jelcinas) matė žmogų su stuburu, kuris galės priimti teisingus sprendimus sudėtingoje situacijoje“, – pridūrė jis.

„Kiekvienas matė kažką savito Putine: liberalai – Boriso Nikolajevičiaus idėjų tęsėją, kariuomenė ir čekistai matė čekistą, ir taip toliau. Faktas, kad jis buvo nežinomas, tapo dideliu pliusu, kuris padėjo jam laimėti rinkimus“, – svarstė V. Jumaševas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt