Pasaulyje

2019.11.25 14:19

Donbase meru tapęs Ukrainos šnipas sako išaiškinęs Rusijos planą „liaudies respublikoms“

LRT.lt2019.11.25 14:19

Buvęs Horlivkos miesto meras okupuotame Donecko regione, kaip paaiškėjo, yra Ukrainos žvalgybos šnipas, sėkmingai infiltravęsis ir rinkęs įrodymus apie Rusijos vaidmenį kare Ukrainoje. Apie Eduardo Matiuchos tikrąjį darbą nežinojo netgi jo žmona.

Penkerius pastaruosius metus E. Matiucha po priedanga dirbo Rusijos remiamų separatistų okupuotame Donbase, kur atliko Pagrindinio žvalgybos direktorato (GUR) užduotį. Apie tai kanalui „TSN Tyzhden“ patvirtino GUR pareigūnas Vadymas Skybytskis.

„Iš tiesų Eduardas yra tas, kuris teikė žvalgybinę informaciją apie tikrąją situaciją okupuotose teritorijose“, – sakė V. Skybytskis, kurį cituoja Ukrainos naujienų agentūra „Unian“.

Šnipas trumpą laiką ėjo Horlivkos mero pareigas, kurias paliko po nesutarimų separatistų vadovybės gretose. Pasak žvalgybininkų, tokia ir buvo jo užduotis. Po to jis tapo pirmuoju sekretoriumi Komunistų partijos miesto komitete.

Pasak E. Matiuchos, separatistinės prorusiškos teritorijos kaip Abchazija, Šiaurės Osetija, Padniestrė ir Donecko bei Luhansko „liaudies respublikos“ palaiko nuolatinius kontaktus su Kremliumi tarpininkaujant Komunistų partijai, už šią funkciją netgi atsakingas konkretus asmuo – Rusijos Dūmos deputatas Kazbekas Kučukovičius Taisanas.

Pasak E. Matiuchos, Maskva rytų Ukrainos separatistiniams regionams yra numačiusi planą B – jeigu Ukraina nuspręstu nesutikti su Minsko susitarimais ir specialaus statuso suteikimo Donbasui, būtų rengiamas referendumas dėl „respublikų“ prijungimo prie Rusijos.