Pasaulyje

2019.11.25 13:33

Ukrainai nepavyksta susitarti su TVF dėl naujos kreditavimo programos

BNS2019.11.25 13:33

Tarptautinis valiutos fondas (TVF), kurio misija Kijeve baigė apie savaitę trukusias derybas su šios šalies vyriausybe dėl naujos kreditavimo programos, pranešė, kad susitarimas dėl jos pagrindą sudarančio bendradarbiavimo memorandumo kol kas nepasiektas, tačiau derybos bus tęsiamos, skelbia „Reuters“ agentūra.

„TVF misija pripažino ir tinkamai įvertino solidžią Ukrainos pažangą per pastaruosius kelis mėnesius plėtojant reformas ir laikantis tvirtos ekonominės politikos. (...). Diskusijos (dėl naujos programos – BNS) bus pratęstos artimiausiomis savaitėmis“, – teigiama TVF pranešime.

Ankstesnės TVF ir Ukrainos derybos vyko rugsėjį. Jas baigusi fondo misija tada konstatavo, jog Ukraina kol kas negali pasidžiaugti kovos su korupcija rezultatais.

Ukraina tikisi naujo TVF 5-10 mlrd. JAV dolerių vertės paskolų paketo pagal išplėstinę fondo priemonę (Extended Fund Facility, EFF), bet ne pagal rezervinio susitarimo (Stand-by Arrangements, SBA) programą.

Dabartinė Ukrainos ir TVF bendradarbiavimo SBA programa 14-os mėnesių laikotarpiui buvo patvirtinta pernai gruodį. Ji numato 3,9 mlrd. JAV dolerių vertės finansavimą, tačiau išmoka buvo tik viena – 1 mlrd. dolerių dydžio, iškart po programos įsigaliojimo. Antrąją išmoką Ukraina tikėjosi gauti iki šių metų vidurio, tačiau gegužę Kijeve dirbusi TVF misija išvyko nepateikusi jokių rekomendacijų.

Naujas susitarimas su TVF palengvintų Ukrainos skolinimąsi iš kitų tarptautinių donorų bei rinkoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt