Pasaulyje

2019.11.24 18:04

Iškritus rekordiniam kiekiui lietaus Pietų Prancūzijoje žuvo du žmonės

BNS2019.11.24 18:04

Pietų Prancūzijoje iškritus rekordiniam kiekiui lietaus, sukėlusiam didelio masto potvynių, du žmonės žuvo, o vienas dingo be žinios, sekmadienį pranešė vietos pareigūnai.

Tuo tarpu Italijos pakrantės mieste Savonoje sugriuvo 30 metrų ilgio per viaduką einančio greitkelio dalis, pranešė vietos tarnybos. Per Italijos televiziją parodytuose vaizduose matyti, kaip gelbėtojai ieško aukų ir nukentėjusiųjų. Manoma, kad nelaimę galėjo sukelti lietaus sukelta purvo nuošliauža.

Potvynis Turine priverti atšaukti maratoną. Tuo tarpu Prancūzijoje šeštadienį trumpam teko uždaryti Nicos oro uostą, nes upės, tekančios iš Alpių iki Prancūzijos Rivjeros išsiliejo iš krantų.

Vieno žmogaus kūnas buvo rastas Prancūzijos Muji kaimelyje Viduržemio jūros pakrantėje netoli vietos, kur šeštadienio vakarą apvirto gelbėtojų valtis, kurioje buvo trys ugniagesiai gelbėtojai ir trys civiliai. Gelbėtojai tebeieško dviejų dingusių žmonių.

Antras žuvusysis – į šeštą dešimtį įkopęs vyras – buvo rastas automobilyje Kabaso kaimelyje, nurodė vietos valdžia, nepateikusi išsamesnės informacijos.

Italijoje gelbėtojai sekmadienį ieškojo moters, kurią nusinešė patvinusi Bormidos upė šalies šiaurėje. O Ligūrijoje iš namų evakuota maždaug 150 žmonių. Šiame regione įvyko nemažai purvo nuošliaužų, kurios blokavo kelius ir izoliavus kelis nedidelius kaimelius.

Vienas pareigūnas iš Prancūzijos Varo regiono agentūrai AFP sakė, kad regione fiksuoti rekordiniai lietūs, kurių sukelta žala bus „didelė“. Nors vandens lygis slūgsta, iki normalios padėtis „dar toli“, sakė jis.

Skelbiama, jog kai kuriuose Varo regiono rajonuose per 24 ar 48 valandas iškrito dviejų ar trijų mėnesių lietaus norma.

Venecija taip pat iš dalie užtvindyta, tačiau sekmadienio rytą fiksuotas beveik 1,3 metro aukščio vandens lygis nėra neįprastas, mieste, kuris yra pripratęs prie „aukšto vandens“. Vandens lygis buvo beveik 60 cm žemesnis nei anksčiau šį mėnesį.