Pasaulyje

2019.11.24 17:26

Buvęs Niujorko meras Bloombergas apsisprendė – dalyvaus JAV prezidento rinkimuose

LRT.lt, BNS2019.11.24 17:26

Niujorko verslo magnatas ir buvęs šio miesto meras Michaelas Bloombergas sekmadienį oficialiai pranešė sieksiąs tapti Demokratų partijos kandidatu artėjančiuose prezidento rinkimuose.

„Aš dalyvauju prezidento rinkimuose, kad nugalėčiau Donaldą Trumpą ir atkurčiau Ameriką. Negalime sau leisti dar ketverių metų, per kuriuos prezidentas D. Trumpas imsis neatsakingų ir neetiškų veiksmų. Jis yra egzistencinė grėsmė mūsų šaliai ir mūsų vertybėms. Jeigu jis bus perrinktas, galime niekada neištaisyti padarytos žalos“, – rašė M. Bloombergas.

Praėjusią savaitę jis užsiregistravo kandidatu dalyvauti Demokratų partijos pirminiuose rinkimuose Alabamos valstijoje.

Apie savo kandidatavimą M. Bloombergas paskelbė likus vos dešimčiai savaičių iki pirminių partijos kandidatų rinkimų pradžios, kas yra neįprastas žingsnis, veikiausiai atspindintis Demokratų partijos baimę dėl dabartinių kandidatų stiprumo.

Anksčiau M. Bloombergas pareiškė, kad JAV vadovas D. Trumpas kitų metų prezidento rinkimuose privalo būti įveiktas. „Privalome nugalėti Trumpą. Jis mus nuvilia kiekviena proga“, – tvirtino 77 metų milijardierius.

M. Bloombergas, vienas turtingiausių JAV piliečių, valdė Niujorką 2001–2013 metais.

Per savo politinę karjerą jis buvo tiek Respublikonų, tiek Demokratų partijų narys, taip pat buvo nepriklausomas meras.

Jis laikomas glaudžius ryšius su Volstritu palaikančiu centristu, manančiu, kad du iš demokratų pagrindinių pretendentų – Elizabeth Warren ir Bernie Sandersas – yra pernelyg radikalūs kairuoliai.

Taip pat skaitykite