Pasaulyje

2019.11.23 12:23

Rusijoje konfiskuotas 100 mln. eurų vertės narkotikų

BNS2019.11.23 12:23

Rusijos policija penktadienį pranešė konfiskavusi dvi tonas stipriu stimuliuojančiu poveikiu pasižyminčios stimuliuojančios sintetinės medžiagos „Alfa-PVP“, vartojamos kaip narkotikai ir galinčios sukelti smarkias haliucinacijas.

Policija šiuos kvaišalus rado kartu su 5,8 tonos žaliavų, surengusi reidą vienoje pogrindinėje laboratorijoje netoli Tosno miesto Leningrado srityje, maždaug už 65 km nuo Sankt Peterburgo, sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovė Irina Volk.

Ji pridūrė, kad šių narkotikų gatvės kaina – apie 7 mlrd. rublių (maždaug 100 mln. eurų). Atstovė sakė, kad policija suėmė tris asmenis.

„Alfa-PVP“, dar žinoma kaip flaka, yra pigus kvaišalas, pastaruoju metu išpopuliarėjęs dėl pardavimų naudojantis „tamsiojo interneto“ (darknet) kanalais.

Pavartojus šios medžiagos, savo chemine sudėtimi panašios į vonios druskas, gali smarkiai pakilti kraujospūdis, sutrikti širdies ritmas ir pasireikšti haliucinacijos.

Prieš trejus metus vienas šios medžiagos vartojimo atvejis atsidūrė JAV žiniasklaidos dėmesio centre, kai vienas nuo „Alfa-PVP“ apsvaigęs studentas nužudė žmogų ir sukandžiojo jo veidą.

Pagrindinė „tamsiojo interneto“ kvaišalų platinimo platforma Rusijoje yra žinoma kaip „Hydra“. Naujienų portalo „Lenta.ru“ duomenimis turi daugiau kaip 800 tūkst. vartotojų.

Rusijos žvalgyba anksčiau šiais metais pranešė išardžiusi kvaišalų prekiautojų internetu tinklą, apėmusį 10 regionų. Per reidus buvo konfiskuota narkotikų, įskaitant „Alfa-PVP“, kurių vertė – apie 650 mln. rublių.

Aštrėjant šiai problemai, Vidaus reikalų ministerija paskelbė ateinančiais įkursianti specialų padalinį, atsakingą už kovą su internetine prekyba narkotikais.

Kaip rodo VRM vertinimai, 2017 metais Rusijoje neteisėtas psichotropines medžiagas vartojo apie 2 mln. žmonių.