Pasaulyje

2019.11.23 10:22

Mogherini smerkia atakas prieš civilius Šiaurės vakarų Sirijoje

Neringa Šarmavičiūtė, ELTA2019.11.23 10:22

Europos Sąjungos (ES) vyriausioji užsienio reikalų įgaliotinė Federica Mogherini penktadienį pasmerkė kaip nepriimtinas Sirijos režimo ir jo sąjungininkės Rusijos neseniai įvykdytas atakas prieš civilinius taikinius Šiaurės vakarų Sirijoje.

„Beatodairiškos Sirijos režimo ir jo sąjungininkų atakos prieš ypatingos svarbos civilinę infrastruktūrą, įskaitant sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigas, yra nepriimtinos ir turi būti nedelsiant nutrauktos“, – teigiama F. Mogherini pareiškime.

Remiantis organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ duomenimis, trečiadienį Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimui ir Rusijai bombardavus Idlibo provinciją, žuvo mažiausiai 21 civilis, tarp kurių – 10 vaikų.

„ES primena, kad visos konflikto Sirijoje šalys privalo gerbti ir laikytis tarptautinės humanitarinės teisės ir tarptautinės žmogaus teisių teisės. Jos taip pat privalo užtikrinti nekliudomą humanitarinės pagalbos teikimą žmonėms, kuriems reikia pagalbos“ , – teigiama pareiškime.

Idlibo regionas yra viena iš paskutinių šalies dalių, kurių nekontroliuoja Damasko režimas. Regione gyvena apie trys milijonai žmonių, maždaug pusė iš jų persikėlė iš kitų šalies dalių per aštuonerius metus Sirijoje trunkantį pilietinį karą.