Pasaulyje

2019.11.22 20:20

Zimbabvėje iš valstybinių ligoninių atleisti 435 gydytojai, dalyvavę streike

Stasys Gimbutis, ELTA2019.11.22 20:20

Zimbabvės vyriausybė paskelbė, kad už dalyvavimą neteisėtame streike iš valstybinių ligoninių atleidžiami 435 gydytojai. Tai penktadienį pranešė Nigerijos laikraštis „The Punch“.

„Mes visada esame pasirengę dialogui su gydytojais, bet dabartinėmis aplinkybėmis turime imtis kraštutinių priemonių ir atleisti streikininkus“, – pareiškė oficialus Vyriausybės atstovas Mangalisas Ndlovu.

Zimbabvės valstybinių ligoninių gydytojai streikuoja nuo šių metų rugsėjo 3 d. Jie reikalauja padidinti darbo užmokestį ir susieti jį su JAV doleriu. Valstybės tarnautojų, prie kurių priskiriami ir visuomeninės sveikatos apsaugos sistemos medikai, mėnesinis darbo užmokestis dabar lygus 60 dolerių. Bet dėl didelės infliacijos, kuri, Tarptautinio valiutos fondo duomenimis, siekia 300 procentų per metus, ši suma kasdien nuvertėja.

Spalio mėnesį vyriausybė padavė streikuojančius gydytojus į teismą. Šis nusprendė, kad streikininkai turi per 48 valandas grįžti į darbo vietas. Medikams nepaklusus, specialūs komitetai ėmė masiškai atleidinėti tuos, kurie neįvykdė teismo sprendimo. Dėl to valstybinis sektorius jau neteko ketvirtadalio iš 1600 specialistų, dirbančių valstybinėje sveikatos apsaugos sistemoje.