Pasaulyje

2019.11.22 16:27

Trumpas pareiškė, kad Honkongas be jo pastangų būtų sunaikintas per 14 minučių

sako nekeisiantis Pence`o į kitą viceprezidentą; atnaujinta 17.32
ELTA2019.11.22 16:27

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, esą jei ne jo pastangos, Kinijos pajėgos Honkongą „sunaikintų per 14 minučių“.

Interviu „Fox News“, D. Trumpas sakė, kad Kinijos prezidentas Xi Jinpingas vengia pasiųsti kariuomenę prieš prodemokratiškai nusiteikusius protestuotojus pusiau autonominiame mieste vien dėl to, jog jis jo taip paprašė.

„Jei ne aš, Honkongas būtų sunaikintas sunaikintas per 14 minučių“, – sakė D. Trumpas.

Xi Jinpingas „šalia Honkongo turi milijoną parengtų karių, kurie nesiveržia vien dėl to, kad aš jo paprašiau: prašau, nedaryk to. Taip padarysi didelę klaidą. Jis turės didžiulių neigiamų padarinių prekybos susitarimui“, pareiškė JAV prezidentas.

D. Trumpas neketina keisti viceprezidento M. Pence`o kitu politiku 2020-ųjų rinkimuose.

Anksčiau žiniasklaidoje buvo pasirodę gandai, esą D. Trumpas svarsto pakeisti M. Pence'ą buvusia Jungtinių Valstijų ambasadore Jungtinėse Tautose (JT) Nikki Haley. Nors D. Trumpas ir M. Pence'as oficialiai paskelbė 2020 m. prezidento rinkimuose kandidatuosiantys kartu, gandai netilo.

„Jis mano draugas“, – ilgame interviu televizijai „Fox News“ sakė D. Trumpas, tuo pačiu girdamas N. Haley ir tvirtindamas, kad ji taip pat įsitrauks į rinkimų kampaniją.

N. Haley iš ambasadorės JT pareigų pasitraukė pernai. Nuo tada aukšto rango diplomatė parašė knygą, kurioje nekritikavo prezidento, nors pripažino, kad jie ne visada sutarė.

D. Trumpas taip pat atsisakė patvirtinti, ar valstybės sekretorius Mike'as Pompeo atsisakys savo posto ir dalyvaus Senato rinkimuose Kanzaso valstijoje. Prezidento teigimu, M. Pompeo galėtų lengvai laimėti rinkimuose Kanzase, kuriuose kandidatuoti jis gali, jei manys, kad respublikonai ten gali pralaimėti.